Зустріч “Школи миру” на Закарпатті — Схід і Захід поруч!

Зустріч “Школи миру” на Закарпатті — Схід і Захід поруч!

З 26 по 30 вересня в Закарпатському селі Чорна Тиса пройшов дитячий обмінний візит. Ця неординарна подія відбулася в рамках «Школи миру», що є частиною проєкту «Побудова миру в Україні: розвиток у дітей та молоді здібностей до ненасильницького вирішення конфліктів» та реалізується ГО «ВГО «Поруч» і БО «Захист» у партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини (ChildFund Deutsсhland); за фінансової підтримки Інституту міжнародних відносин IFA, який фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини (АА) в рамках програми фінансування zivik. У таборі зібралися юні активісти з Івано-Франківської, Донецької та Луганської областей.
…Кожний день починався з фіззарядки під музику «Добрий ранок, Україно!»; продовжувався тренінгами, інтерактивними та рольовими іграми, переглядами й обговореннями фільмів, презентаціями проєктів, походами та екскурсіями; закінчувався дружніми посиденьками — традиційною карпатською ватрою.
Нижче наводимо лише кілька відгуків від учасників табору: вони сповнені радістю та захопленням від цікавих нових активностей, знайомств і друзів:
«У нас був неймовірний день. Ми разом зі своїми новими друзями завдяки проєкту «Школа миру», який реалізується ГО ВГО «Поруч», підкорили гору Маковиця та побували на скелях Довбуша. А обід в нас був на вершині з неймовірними краєвидами: сидиш, поповнюєш енергію організма смаколиками і милуєшся красою Карпатських гір. Це були незабутні враження», — ділиться Дана Піддубрівна, учениця П’ядицького ліцею Івано-Франківської області.
Юлія Гобілетська: «Уже починаючи з автобуса, ми співали коломийки нашим новим друзям. А потім… спільними зусиллями змогли дійти до вершини гори Маковиця. Важко… Але воно того варте. Краєвид на горі був просто неперевершений. Особливо обід!!! День був просто неймовірним! З кожним днем ми стаємо ближчими і дружнішими!!! А ввечері ми ділилися враженнями про наш табір з кореспондентами Національного радіо».
Тетяна Пастернак: «Мої враження незабутні!!! Їх складно передати словами: нові друзі, нові знайомства, неймовірна атмосфера та невимушене спілкування… А головне — ще один туристичний похід в мою колекцію… Особливо, коли він уже другий за цей місяць… А за сьогодні, то найбільше запам’яталася “Рольова гра”, де я була в ролі директора, та гра “Корпорація”, де нас навчали працювати командою і відповідати за свої вчинки».
«…У результаті гри ми зрозуміли, що реагувати на ситуацію можна по-різному, головне правильно оцінювати ситуацію, її наслідки. Ігру надзвичайно цікаво і пізнавально провела виконавча директорка «Поруч» Марія Тищенко. І, звичайно ж, спільна дискотека ввечері», — продовжує учень того ж ліцею Олег Бойко.
А учасники з Костянтинівської школи № 3 залишили такі враження:
«Третій день нашої обмінної поїздки до Карпат, в рамках проєкту “Школа Миру” — він просто неймовірний. Сьогодні ми побували на горі Маковиці, 984,5 м2 вгору, близько 10 км в один бік, суперові краєвиди, стежина Довбуша, неймовірні скелі, повітря, хмари і відчуття свободи, щастя та здійснення мрій.
Таке задоволення, що просто не передати словами. довгий шлях до вершини, але воно того варте!
І сьогодні на вершині цієї гори, ми всі разом — Костянтинівка (Донецька область), Рубіжне (Луганська область), П’ядики (Івано-Франківська область) — заспівали Гімн України.
Україна єдина!!! Слава Україні! Героям слава! ГО «Поруч» — щастя поруч!…Дякуємо Закарпаттю за гостинність та красу!
Дякуємо дітям за емоції, щирість і відкритість! Дякуємо тренерам та вчителям за настрій! Чекаємо всіх у гості;))) Хочемо продовження цієї історії».
І навіть вірші:
«Діти заходу і сходу
Мир будують знову й знову.
І, не втрачаючи лиця,
Добро несуть в своїх серцях.
На свідомість вводять моду,
І їхній вибір це доводить.
Несуть віру і опору,
Нове суспільство в нагороду.
Дорослим треба в них повчитись,
Як в світі цім добром ділитись.
Діти Школи Миру —
Це майбутнього орієнтири!»
Написав свої віршовані враження від Школи миру й викладач Рубіжанської спецшколи № 2 Юрій Дембовський:
«Настане час, настане та година,
Повернуть очі в сторону твою.
І ми зустрінемось знов на Гуцульщині
І скажем: «Поруч, я іду».
Та будуть мрії здійснені напевно,
Щаслива зірка знову запала.
А ми живемо в вільній Україні,
Бо в нас ріднішої не буде і немає!»
Творчі вчителі дивували талантами. Вірш Олени Давидової, вчителька Костянтинівського закладу загальної середньої освіти №3.
«Діти заходу і сходу
Мир будують знову й знову.
І, не втрачаючи лиця,
Добро несуть в своїх серцях.
На свідомість вводять моду
І їхній вибір це доводить.
Несуть віру і опору
Нове суспільство в нагороду.
Дорослим треба в них повчитись
Як, в світі цім, добром ділитись.
Діти Школи Миру –
Це майбутнього орієнтири!»
А чудові рядки від майбутнього випускника П’ядицького ліцею та члена молодіжної ради при П’ядицькій ОТГ Олега Христана можна навести як прекрасний епілог до цієї частини неймовірної спільної пригоди дітей і дорослих під назвою «Школа миру»:
«СХІД І ЗАХІД РАЗОМ — І З ТОБОЮ!
Ось і промайнуло 5 днів табору “Школа Миру”. Хочу сказати, що це був неймовірний досвід, який я міг отримати. Саме завдяки неймовірним тренерам та людям, які там були, ми змогли відчути цю чудову атмосферу та отримати ті знання, які ми опанували. Ми покинули нашу зону комфорту та боролися за мрію, за мрію про мир у цілому світі шляхом вирішення конфліктів мирним шляхом. Хочу зупинитися на атмосфері табору. Відносини між учасниками та тренерами були максимально теплими та дружніми. Наші походи та екскурсії — це завжди море позитиву та спогадів, які назавжди залишилися у наших серцях.
Від імені усього табору висловлюю подяку нашим менторам та ВГО «Поруч» за такий цікавий та пізнавальний проєкт».