30 тисяч учасників 157 країн на Саміт і мир у закликали до узгоджених дій в ім’я стійкого миру в епоху нової нормальності

30 тисяч учасників 157 країн на Саміт і мир у закликали до узгоджених дій в ім’я стійкого миру в епоху нової нормальності

18 вересня 2021 року була проведена онлайн 7-а річниця Саміту миру HWPL. Захід цього року був присвячений прогресу міжнародних зусиль і планам по просуванню мирного порядку денного в епоху «нової нормальності», що переходить від пост COVID-19 до життя з COVID-19.

У саміті взяли участь через YouTube більше 30 тисяч чоловік, а також 2500 чоловік з 157 країн в Zoom конференціях. У той же час YouTube трансляція заходу з перекладом на російську мову набрала понад 1700 переглядів, а в Zoom брали участь близько 50 представників освітніх та юридичних кіл, громадських та жіночих організацій, релігійні лідери та ЗМІ з України і країн СНД.

Організатор саміту, міжнародна організація за мир «Небесна культура, мир у всьому світі і відновлення світла» (HWPL) при ЕКОСОР ООН, після Саміту миру в 2014 році проводить орієнтовані на громадян миротворчі заходи для створення «культури миру», яку підтримує ООН і міжнародне співтовариство для встановлення атмосфери мирного співіснування.

На даному саміті були представлені спільні дії для сталого миру через кейси різних секторів, таких як міжнародне право, релігія, освіта і ЗМІ. У виступах доповідачі закликали до міжнародної співпраці для подолання нинішньої кризи, яка вийшла на перший план під час пандемії і загрожує співіснуванню і гармонії людства.

Миротворчі зусилля, очолювані HWPL зі створення правових основ і міжнародних норм заради миру через об’єднання глобальних гравців, втілюються в заклику прийняти міжнародний закон про мир на основі Декларації миру і припинення війн (DPCW).

«Підручник DPCW дозволяє нам систематично викладати міжнародне право і сутність миру студентам та іншим людям. Це дозволяє їм стати лекторами на майбутніх курсах», – сказав Мізанур Рахман, головний радник Асоціації азіатських професорів права (AALP) і екс-голова Національної комісії з прав людини Бангладеш (NHRC-BD), наголосивши на необхідності заохочувати публічний дискурс про миробудуванні в академічних колах.

На додаток до основних принципів миру, яких повинні дотримуватися країни, декларація DPCW представила принципи, які повинні бути розглянуті в нинішню епоху, такі як заборона застосування сили, заохочення свободи віросповідання та участь громадян в поширенні культури миру. Зокрема, в документі йдеться, що зусилля щодо досягнення миру виходять з боку всіх членів глобального співтовариства, визначаючи в якості основних учасників побудови миру не тільки національні держави, але також міжнародні організації та всіх громадян.

«Ми знаємо, що буде важко досягти миру, якщо ми всі не будемо працювати для цього. Ось чому ми повинні спонукати дітей, молодь і дорослих запобігати словесним образам і працювати над скороченням і викоріненням нерівності для досягнення більш справедливого, стабільного і мирного світу», – заявила екс-президент Еквадору Розалія Артеага Серрано.

Октавія Альфред, міністр освіти, планування людських ресурсів, професійного навчання і національної переваги Домініки, сказала, що студенти дізнаються про необхідність взаємного співіснування та співпраці через освіту в дусі миру HWPL, і передають своїм друзям, батькам і вчителям те, що вони дізналися. Вона зазначила, що освіта миру HWPL також стосується концепцій, які можуть розвинути навички психосоціальної компетенції, включаючи повагу до різноманітності, порядок, вирішення конфліктів і переговори, тому вона використовується для підготовки вчителів.

«Наша мета покласти край війнам на планеті, встановити мир і зробити його вічною спадщиною для майбутніх поколінь. Без миру все, що нам вдалося побудувати, буде зруйновано. … Ми не повинні допустити цього. Отже, щоб досягти миру, хіба ми не повинні в єдності здійснити нашу мету?», – підкреслив голова HWPL Лі Ман Хі на саміті.