В рамках “Школи миру” проведено тренінг “Механізми громадської участі”

В рамках “Школи миру” проведено тренінг “Механізми громадської участі”

«Школа миру» в Деражні набирає обертів

29–30 березня в межах проєкту в Деражнянський ліцей №3 імені Героя України Івана Зубкова пройшов тренінг «Механізми громадської участі».

Перший день тренінгу розпочався з реєстрації учасників і знайомства. У цьому їм допомогла гра «Бінго знайомств». Тренінг, який проводили тренерки Nadiya Govorun та Оксана Мельник стартував із теми «Волонтерські рухи та громадські обʼєднання як рушійна сила змін у громаді». Учасникам провели мінілекцію про історію формування волонтерського руху, обговорення основних напрямів волонтерства в Україні та розповіли про успішні кейси ГО «ВГО “Поруч”». Далі учасники дізналися про те, як працюють глобальні звʼязки та локальні дії, після чого запропонували картування громад і дерево проблем. Згодом було застосовано «5 Чому» — інтерактивну техніку запитань, що використовується для виявлення причинно-наслідкових зв’язків, які лежать в основі певної проблеми.

Після перерви на каву учасників об’єднали в групи та зібрали у «світовому кафе ідей». Кожна група вела дискусію й обговорювала ідеї проєктів. Після обіду та гри-енерджайзера відбувся хакатон «Зміни свій простір» (розроблення проєкту, вибраного під час світового кафе ідей). Коли всі були готові, кожна з груп презентувала свій проєкт.

Другий день тренінгу розпочався з розповіді про три рівні слухання та презентації відеокейсу. Далі розбирали тему «Впровадження соціальних ініціатив, як елемент згуртування педагогічного колективу ЗЗСО, учнівської та батьківської спільноти». Після руханки «Імпульс» учасники послухали про партисипативну демократію та механізми участі громади в ухваленні рішень. Одразу після цього було проведено активізаційну гру «Щаблі влади».

Наступні розглянуті теми — «Вступ до проєктного менеджменту» та «Фандрайзинг у проєктній діяльності». Після обіду учасники повернулися до тренінгу з грою-енержайзером і згодом пограли в симуляційну гру «Простоквашино». Наостанок наші тренерки розповіли про те, як написати успішну проєктну заявку.

Захід організовано ГО «ВГО “Поруч”» за підтримки проєкту «Зміцнення громадянського суспільства в країнах Східного партнерства» , який спільно фінансується урядом Федеративної Республіки Німеччина та Європейським Союзом.