Лідерство – як ми його визначаємо?

Лідерство – як ми його визначаємо?

12 квітня на воркшопі у межах курсу для активістів самоврядування вчилися брати відповідальність за вирішення соціально-важливих проблем. Шукали зв’язок між локальними та глобальними проблемами. Ознайомилися зі структурою соціального проекту.
Говорячи про такий суспільний феномен як лідерство, дійшли згоди, що його можна пояснити так: лідерство — це процес впливу на групу людей, завдяки якому група погоджується щодо цілей і вмотивовано працює, щоб їх досягти. Група, вирішуючи значиму проблему, завжди висуває для її розв’язання лідера.
У ході обговорення торкнулися й питання щодо важливості розуміння значення лідера у вихованні нової генерації, яка здатна брати відповідальність у побудові гідної країни. Проактивні люди беруть на себе відповідальність за своє життя і визнають, що воно залежить від їхніх рішень. Їхня поведінка – їхній свідомий вибір.
Проактивність – ще одна невід’ємна характеристика успішного керівника.
Без лідера жодна група існувати не може. Поняття “лідер” можна визначити як особистість, здатну об’єднувати людей заради досягнення якої-небудь мети.
Крім того, поняття “лідер” набуває значення лише разом із поняттям “мета”. Дійсно, безглуздо би виглядав лідер, який не має мети. Але мати мету і досягти її самостійно — недостатньо для того, щоб назватися лідером. Надзвичайно важливим моментом є зібрати, мотивувати, наставляти на вірший шлях команду. Про все це йшлося на воркшопі.
Побажаємо учасникам курсу реалізації своїх проектів та отримання подальшого цінного досвіду з управління організаційними процесами.