Можливості “Поруч”

Можливості “Поруч”

Студентські роки — чудові, хто б що не казав. Саме в цей період навчання для нас уже повнолітніх, амбіційних особистостей — відкривається багато доріг і можливостей, і гріх не скористатися нагодою. ГО «ВГО «Поруч», як амбасадор можливостей в Україні, розповість про них!

Знання іноземних мов, волонтерський досвід або «наполеонівські» плани у соціальній  сфері стануть тобі у нагоді, якщо ти прагнеш побачити світ і отримати новий неоціненний досвід. Все стало набагато ближче до сучасної молоді, тож хапай можливість і не зважай!

Erasmus + 

Програма Європейського Союзу, що займається реформами вищої освіти та  впровадженнями інновацій і розвитку.  Створює колаборації з волонтерськими організаціями та підтримує проекти співпраці, партнерства, заходи й мобільність у сфері освіти, професійної підготовки молоді та спорту. Кожен проект у межах цієї програми відбувається в різних куточках світу й має певні тематичні обмеження, також ти можеш обрати саме те, що збігається з твоїми інтересами. Процес прийняття на «програму обміну» відбувається за алгоритмом: заповнення анкети (іноді вимагається мотиваційний лист або CV) — фідбек кожному з претендентів — власне підготовка до проекту (збір документів, купівля квитків, оформлення страхування тощо). Також Erasmus організовує численні конкурси у сфері «соціальних проектів» для покращення життя та вдосконалення системи мислення молодого покоління. Переможці отримують цінні призи та поїздки за обміном. Один із останніх проектів відбувався в Туреччині (місто Нігде). Мета з’їзду молодих людей з різних країн — обмінятися культурними традиціями та історіями, а також пропагувати баланс у суспільстві, а саме, ґендерну рівність і інклюзивність.  KORFBALL for SOCIAL Inclusio впроваджував ці тенденції через спортивне виховання, а саме гру Корфбол, що урівнює права абсолютно всіх.

Можливо, ти цікавишся музичним спрямуванням, кінематографом, програмуванням —  erasmsmus + підготував можливості розвиватися для всіх, тобі залишається лише не пропустити свій шанс!

Програма «Dobre» 

Українська програма, що сприяє децентралізації малих містечок України. Можливо, для когось це здасться чимось нудним, але це дуже актуальна тема, в межах якої відбуваються тренінги та воркшопи, що сприяють об’єднанню першочергово у соціумі. Утворюються команди зі спільними цілями й тестують себе у ролі влади, впроваджуючи проекти, конкурси, фестивалі, тим самим покращуючи умови життя у містечку. Проект передбачає розгляд політичних і соціальних підходів у розвитку структури міста та саморозвитку кожної особистості окремо. Виховуються лідерські навички та розкривається потенціал у моделюванні майбутнього.  Останні проекти відбувались у Харківській області й були орієнтовані на децентралізацію обласних ОТГ. Гарна можливість чудово провести час і стати ближчим до децентралізації, пізнаючи її з середини через неформальну освіту й інтерактиви.

Study Tours to Poland

STP  – це півтора тижня інтенсивної пізнавальної програми в міжнародній групі однодумців. Під час цього обміну учасники отримають нові знання та навички, познайомляться з цікавими людьми, відвідають неформальні освітні заходи. STP – це не тільки новий досвід, але й передача власного. На відпочинок не залишається багато часу, та спільний час, проведений з іншими учасниками, організаторами й волонтерами, дає можливість пізнати ближче ровесників із сусідніх країн і знайти нових друзів. У Програмі Study Tours to Poland можуть взяти участь студенти вищих навчальних закладів, які сполучають успішне навчання з позанавчальною діяльністю своїх вишів (наприклад, у студентському самоврядуванні) або такі, що проявляють свою активність у діяльності громадських/молодіжних організацій, у волонтерських рухах тощо.

 

 

 

ArtGora

ArtGora – це регіональне співробітництво між кількома партнерами з регіону Балтійського моря (BSR) (Естонією, Латвією, Литвою, Швецією та Німеччиною) і країнами Східного партнерства (Грузією та Україною).

Серед проектів і цілей співробітництва – залучення зацікавлених сторін з країн BSR та Східного партнерства для обміну досвідом і налагодження регіональної співпраці для розв’язання спільних проблем через мистецтво та культуру; підвищення обізнаності щодо ролі культури в популяризації ґендерної рівності й обміну кращими практиками щодо вирішення цього завдання у цільових регіонах; генерування інноваційних рішень та ідей проектів для майбутньої регіональної співпраці.

Серед активностей співробітництва – аналітичне дослідження ефективної практики творчих галузей, що сприяє ґендерній рівності та зменшує ґендерні прогалини. Так, з 10 по 12 квітня 2019 року в столиці Латвії відбувся регіональний форум з мистецтва та культури в цільових країнах, зацікавлених у сприянні ґендерній рівності за допомогою мистецтва та культурної діяльності. Заплановане було й виробництво аудіовізуального матеріалу на відповідні теми. Керівником проекту є Національний музей світової культури (Швеція) за підтримки Шведського інституту співпраці країн Балтики, у партнерстві з Тартуським університетом (Естонія), Ризьким технічним університетом (Латвія), Центром сприяння рівності (Литва), Фундацією досліджень та соціальних дій SocLab (Польща), Фундацією Taso (Грузія), ГО «ВГО «Поруч» (Україна) та організацією «Європейські Альтернативи» (Німеччина).

Не треба обмежувати себе у своїх бажаннях, тим більш, якщо вони стосуються саморозвитку та соціального росту. Вищезгадані проекти неодноразово надавали можливість українській молоді проявити себе, тож ймовірно саме зараз настав і ваш час діяти та вдосконалюватись!

автор: Дундук Катерина