Який зв’язок має корупція та гендер?

Який зв’язок має корупція та гендер?

2 березня 2018 року саме це питання ми розглядали на лекції про багатоликість корупції з гендерної точки зору під назвою ”Чи жінки менш корумповані, ніж чоловіки?”

Захід проводила шведський експерт Lena Andersson .
Коло питань до обговорення було досить широке. Найбільшу увагу лектор зосередила таким важливим на сьогоднішній день проблемам, як місце корупції в економіці, вплив корупції на прогрес у досягненні гендерної рівності, яким чином можна захистити себе від зловживань владою та корупції.

На заході були присутні представники організацій: «Всеукраїнська асоціація жінок-суддів», «Жінки – 50% успіху країни».

Про лектора:

Лена Андерссон родом зі Швеції, має досвід роботи в адміністрації фінансовогоуправління та бізнесу. Працює старшим консультантом/тренером і генеральним директором в Balkans Analysis Group, має 20-річний професійний досвід роботи в області міжнародного розвитку і була залучена в багатьох завданнях демократизації в різних місцях: в Швеції, в країнах за залізною завісою, в слабких державах Африки, в розорених війною країнах, таких як Афганістан, а також в спустошених країнах, таких як Гаїті.

Найбільшу увагу у своїй роботі лектор приділяє розвитку інституційного потенціалу в галузях реформування сектора безпеки, які в свою чергу пов’язані з менеджментом, управлінням державними фінансами, бюджетуванням, внутрішнім контролем та антикорупційною роботою. Боротьба з корупцією і зміцнення цілісності окремих людей, процесів і організацій — це її спеціальність, те, що близько до серця.

Лена співпрацює з Університетом Ліннеусу, Бірзейтським Університетом в Палестині та Шведським національним коледжем оборони, а також є запрошеним лектором в Malmö University.

Шведський експерт написала кілька посібників на теми, які її цікавлять, наприклад, Police Integrity Toolkit, керівництво по боротьбі з корупцією в поліції.

Крім того, Лена природжений підприємець і агент змін. Вона ініціювала та управляла декількома підприємствами паралельно з її міжнародною діяльністю. Займається питаннями сталого розвитку, такими як: гендерний баланс, включення маргінальних груп у суспільство. Таким чином, Лена виступає в якості стратегічного радника ГО в Para-спорті і в якості менеджера проекту для ГО, яка надає підтримку жінкам-іммігрантам, які прагнуть відкрити свій власний бізнес.

Вільно володіє англійською мовою, також говорить французькою та німецькою мовами і має базові знання в сербський, хорватський, боснійський мовах.

 

Відео-інтерв’ю:

https://www.facebook.com/50vidsotkiv.org.ua/videos/1895162144078063/