Конференція «Освіта миру HWPL в Україні 2023» зібрала більше 250 освітян з усієї України

Конференція «Освіта миру HWPL в Україні 2023» зібрала більше 250 освітян з усієї України

Українські школи та університет представили ноу-хау проведення навчання миру HWPL

Більше 1100 школярів і студентів 15 навчальних закладів України в цьому навчальному році завершили курс уроків миру HWPL

8 червня вперше відбулася онлайн Конференція «Освіта миру HWPL в Україні 2023» з метою представлення  передового досвіду проведення навчання миру HWPL та його розвитку в Україні, щоб об’єднати зусилля представників сфери освіти для розвитку освіти у стані війни відповідно до викликів сьогодення. Захід зібрав близько 250 викладачів і директорів закладів загальної середньої освіти та закладів вищої освіти, представників громадських організацій, а також представників департаментів освіти з усієї України, які зацікавилися освітою миру HWPL.

Конференцію організувала міжнародна миротворча організація «Небесна культура, мир у всьому світі і відновлення світла» (HWPL) за підтримки партнерів – ВГО «Поруч», ГО «Університетська Єдність», Відділу з питань освіти, молоді і спорту та міської ради м. Золочів, П’ядицької сільської ради та 21 навчального закладу.

Уроки освіти миру HWPL розпочалися у 2020 році на пілотній основі в декількох школах України, а у 2022-23 навчальному році проводяться у 21 навчальному закладі у 9 областях. В цьому навчальному році понад 1100 школярів і студентів 15 навчальних закладів України вже завершили курс уроків миру HWPL, здобувши сертифікати.

Під час конференції викладачі 10 навчальних закладів України, які проводили уроки миру HWPL в цьому навчальному році, розповіли про позитивні сторони, ефективність та цінності освіти миру HWPL, інноваційні приклади проведення уроків миру та їх педагогічний аналіз, методи адаптації програми освіти миру у початкових, основних та старших школах, закладах вищої освіти, а також пропозиції розвитку програми уроків миру.

Антон Іванюк, заступник директора КЗЗСО «Луцький ліцей №5 Луцької міської ради» розповів про ефективність уроків миру HWPL: «Чи помітний результат таких уроків? Звісно помітний! Діти – це майбутнє нації, це ті, хто будуть відбудовувати нашу країну. І ми впевнені у нашому підростаючому поколінні, яке вже знає, що вдячність, увага, жертовність, прощення, етикет, законослухняність, сміливість є важливими цінностями, необхідними для поширення миру в цьому хаотичному світі.»

«Враховуючи досвіт проведення проєкту «освіта миру» у коледжі, можна стверджувати, що він є актуальним та необхідним для засвоєння здобувачами освіти у закладах фахової передвищої та вищої освіти. На нашу думку, Міністерству освіти і науки, Міністерству охорони здоров’я України варто запровадити подібні проєкти для обов’язкового вивчення у закладах освіти», – зазначила Наталія Куценко, директорка Фахового медико-фармацевтичного коледжу Полтавського державного медичного університету.

Про забезпечення якісної освіти та необхідність освіти миру в умовах війни розповіли Світлана Андрійчук – головний спеціаліст відділу інституційного аудиту Управління Державної служби якості освіти у Волинській області, Юлія Ющенко – заступник декана медичного факультету № 2 Полтавського державного медичного університету, президент ГО «Університетська Єдність», а також Ірина Сопілко – Керівник апарату Національної комісії з радіаційного захисту населення України і заслужений юрист України.

Марія Тищенко, директорка ВГО «Поруч» і почесна докторка Університету Мальмо (Швеція) зазначила: «Ми будемо продовжувати створювати школи миру як фізично, так і інституційно, щоб надавати умови для розвитку наших дітей, де діють права людини. Навчання миру поширює практику ненасильницької комунікації, медіації та трансформації конфлікту. Ми хочемо, щоб в душах наших дітей залишалося добро».

Навчальна програма, розроблена HWPL, спрямована на виховання молодого покоління як «громадян миру», які мають активну громадську позицію та універсальні цінності миру – любов, вдячність, розуміння, повага, законослухняність та ін., а також мають практичні навички миробудування. Програма складається із 12 уроків, має підручник, і може бути адаптована до рівня та середовища кожної країни та спільноти. На цей час HWPL підписала Меморандуми про взаєморозуміння з 379 навчальними закладами в 50 країнах і проводить навчання миру у 90 країнах. В Україні меморандуми були підписані з 20 школами, одним університетом, одним департаментом освіти та двома громадськими організаціями.

Мері Хонг, директор Департаменту освіти миру, Глобальна філія 1 міжнародної організації за мир HWPL, розповіла про плани: «З червня ми приймаємо заявки на участь у проєкті освіти миру HWPL у 2023-24 навчальному році. HWPL надає учасникам проєкту підручник та відео лекції, консультативну підтримку та сертифікати про проходження курсу уроків миру. Спільно реалізуючи проєкт освіти миру, HWPL буде продовжувати підтримувати українських школярів, студентів і викладачів, які навчаються і ведуть професійну діяльність у стані війни. Ми плануємо представити міжнародній спільноті результати проєкту освіти миру HWPL в Україні».

Міжнародна організація за мир HWPL, яка виступила організатором заходу, була заснована в 2013 році з метою припинення війн і досягнення миру в усьому світі, зареєстрована як організація зі спеціальним консультативним статусом в Економічній і соціальній раді ООН та при Департаменті глобальних комунікацій ООН. Серед основних напрямків діяльності HWPL здійснює проєкт «Узаконимо мир» з метою прийняття Декларації миру і припинення війн (DPCW), проголошеної в 2016 році, як норми міжнародного права для забезпечення сталого миру у світі.

В лютому 2022 року, одразу після початку війни, HWPL виступила з офіційною заявою, надіславши її в 192 країни світу, в якій засудила війну і закликала Росію вивести свої війська з території України та дотримуватися принципів міжнародного права. В квітні HWPL у співпраці з журналом Business Woman провела Міжнародну конференцію «Відновлення миру в Україні», а також ініціювала інформаційну кампанію на підтримку України за участі молоді з 34 країн. Весною минулого року організація передала гуманітарну допомогу в заблокований Маріуполь та школярам декількох шкіл в різних регіонах України, а зараз проводить програми на підтримку українських біженців у Чехії, Польщі та Швейцарії.

Ознайомитися з більш детальною інформацією можна на сайті: https://www.hwpl.kr/

Подати заявку на участь у проєкті «Освіта миру HWPL в Україні» у 2023-24 навчальному році: https://forms.gle/FmwNhPRnTpXLtKoE7

Зареєструватися як член HWPL (індивідуальне членство): https://forms.gle/DqQitiKk23kjejYj8

Зареєструватися як член HWPL (для організацій): https://forms.gle/Fnq5ApEzW94YtzqB9

Поставити підпис на підтримку Декларації миру і припинення війн (DPCW): https://forms.gle/8Cwef6kW1vdvgzM46

Партнери Конференції «Освіта миру HWPL в Україні 2023»:

1. Золочівська міська рада Золочівського району Львівської області

2. Відділ з питань освіти, молоді і спорту Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області

3. П’ядицька сільська рада

4. ВГО «Поруч»

5. ГО «Університетська Єдність»

6. Полтавський державний медичний університет

7. Печерська гімназія №75 Печерського району м. Києва

8. Княгининівський ліцей Волинської обласної ради

9. КЗЗСО «Луцький ліцей №4 імені Модеста Левицького Луцької міської ради»

10. КЗЗСО «Луцький ліцей №5 Луцької міської ради»

11. КЗЗСО «Луцький ліцей № 11 Луцької міської ради»

12. КЗЗСО «Княгининівський ліцей № 34 Луцької міської ради»

13. П’ядицький ліцей ім. С. Мельничука П’ядицької сільської ради

14. КЗ «Жаботинський ліцей Михайлівської сільської ради Черкаського району Черкаської області»

15. Краматорський ЗЗСО № 12 ім. С. Чубенка Краматорської міської ради Донецької області

16. Золочівський ліцей Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області

17. КЗЗСО «Луцький ліцей № 27 Луцької міської ради»

18. Ліцей №1 м.Копичинці Копичинецької міської ради Чортківського району Тернопільської області

19. КЗЗСО «Жидичинський ліцей №31 Луцької міської ради»

20. Миколаївський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 Миколаївської міської ради Краматорського району Донецької області

21. Краматорська ЗОШ № 24 Краматорської міської ради Донецької області

22. КЗЗСО «Луцький ліцей № 24 Луцької міської ради»

23. КЗЗСО «Прилуцький ліцей № 29 Луцької міської ради»

24. Костянтинівський ЗЗСО №3 Костянтинівської міської ради Донецької області

25. Конотопський ліцей № 9 Конотопської міської ради Сумської області

26. КЗ «Луцький навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 7 – природничий ліцей Луцької міської ради»