Усвідомлення молоддю миру — запорука миру в Україні!

Усвідомлення молоддю миру — запорука миру в Україні!

Першими школами, де розпочали навчання миру HWPL, стали «Школи миру», які були створені Проєктом «Побудова миру в Україні: розвиток у дітей та молоді умінь, навичок та здібностей до ненасильницького вирішення конфліктів» у партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини (ChildFund Deutsсhland), ГО «ВГО «Поруч» та Фондом громади міста Херсон «Захист» у Донецькій, Луганській, Херсонській та Івано-Франківській областях.

24 січня 2021 року, у день сьомої річниці Дня миру HWPL, відбулася Міжконтинентальна онлайн-конференція «Роль освіти в побудові миру у всьому світі», присвячена Міжнародному дню освіти, що був проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 3 грудня 2018 року.

Україну серед 72 країн та більше як 3000 учасників представляли члени «ВГО «Поруч», а саме: Тищенко Марія, Мосейко Андрій і Воропай Ольга.

Ця річниця була призначена провінцією Магінданао на Філіппінах для святкування мирної угоди на Мінданао, укладеної 24 січня 2014 року, де Магінданао страждала від 50-річного конфлікту, який спільними зусиллями було подолано. Модель миробудівництва, за якою працює HWPL, дає віру в мирне майбутнє. Головна увага приділяється вихованню молоді та дітей через розуміння й надання навичок миротворчості. Саме тут освіта миру впроваджується не тільки через освітні програми неурядових організацій, а через структуровану освіту, введення миротворчих питань у програми вищих і загальноосвітніх закладів, навчання педагогів знанням і навичкам миротворчості та безконфліктності.

Великий акцент заходу полягав у важливості виховання та просвіти майбутніх поколінь щодо необхідності встановлення основних принципів, які людство має дотримуватися задля побудови мирних умов існування у світі.

🌏Довідка: HWPL — це міжнародна організація зі штаб-квартирою в Сеулі (Республіка Корея), спільно з Економічною та Соціальною Радами ООН і Департаментом глобальних комунікацій Організації Об’єднаних Націй. У HWPL є три основні ініціативи:

1) Ухвалення міжнародного Закону про мир на основі Декларації про мир і припинення війн (DPCW);

2) Міжконфесійні/міжрелігійні діалоги для гармонії;

3) Освіта миру для розповсюдження культури миру.