Навчальний заклад в Україні запустив пілотний проєкт навчальної програми миру

Навчальний заклад в Україні запустив пілотний проєкт навчальної програми миру

19 жовтня 2020 року в П’ядицькому ліцеї ім. С. Мельничука в Івано-Франківській області відбулось урочисте відкриття семимісячної міжнародної програми освіти миру HWPL та перший урок миру. Це третій навчальний заклад в Україні, де було запущено програму HWPL з вивчення миру, щоб розповсюдити культуру миру серед молоді, подолати булінг, конфлікти та війни.

Нагадаємо: проєкт «Освіта миру HWPL в Україні» відбувається в рамках новітнього глобального проєкту освіти миру, під час якого 214 навчальних закладів у різних країнах світу були призначені Академіями Миру.

У П’ядицькому ліцеї пілотний проєкт «Освіти миру HWPL» був розпочатий для учнів 7-х класів. У відкритті програми навчання миру взяли участь виконавча директорка громадської організації «ВГО «Поруч» і директор, класні керівники та 37 учнів П’ядицького ліцею, а також викладач навчання миру від HWPL.

Організатором навчання миру виступає міжнародна організація за мир «Небесна культура, мир в усьому світі і відновлення світла» (HWPL) при Департаменті глобальних комунікацій і ЕКОСОР ООН, яка надає навчальний матеріал програми миру та викладає уроки, у співпраці з регіональними громадами та школами, а також з «ВГО «Поруч».

Директор П’ядицького ліцею Віталій Костюк виступив з вітальним словом: «Я радий, що наша школа бере участь в проєкті «школа миру» і ми підключилися до таких навчальних курсів. Сподіваюся, що наші семикласники візьмуть дуже багато інформації з цих уроків і вони підуть їм на користь. А учні в майбутньому будуть використовувати їх в своєму повсякденному житті».

Раніше Віталій Костюк організував волонтерський рух у навчальному закладі, а також згуртував навколо себе колег у групі «Освітяни Коломийщини», щороку виїжджаючи по 4-5 разів на Схід, де ведуться бойові дії.

«Ви перші в Україні, хто проходить онлайн-уроки з миру. Упродовж цього курсу ви дізнаєтеся для себе багато нового та цікавого. Тим паче нині в Україні та й у цілому світі всім конче потрібен мир. Завдяки таким урокам ви станете миролюбнішими, зможете розв’язувати різноманітні конфліктні ситуації. Не переживайте, я разом з вами, у вас усе гарно вийде», — підбадьорив своїх учнів Роман Павлюк, класний керівник 7-го класу П’ядицького ліцею.

Перший урок миру відкрив учням принципи та механізм різноманіття і гармонії в природі як приклад для наслідування в побудові миру людством.

Програму освіти миру HWPL, що містить у собі 12 уроків і такі універсальні цінності як мир, любов, подяка та повага, буде викладено учням 7-х класів П’ядицького ліцею в період 2020—2021 навчального року. Уроки проходитимуть через онлайн-телеміст з дотриманням санітарних норм згідно з вимогами Головного державного санітарного лікаря та рекомендаціями Міністерства освіти і науки України.

Класний керівник іншого 7-го класу Оксана Сіреджук додала: «Вважаю, що проблема миру є актуальною, тому що вона наявна як і в нашій державі, так і в сім’ї. Думаю, з цих уроків учні почерпнуть нові знання та навички. Дякую вам, що ви надали нашим семикласникам таку можливість попрацювати в цьому проєкті, тому що це для них перший подібний досвід».

Марія Тищенко, виконавча директорка ГО «ВГО «Поруч»: «Саме клас миру був створений в рамках нашого проєкту «Школа миру». Щиро вас вітаю з такою подією, тому ще це надзвичайно важливо, щоб діти й учителі навчалися ненасильницьких методів комунікації, щоб ми жили в толерантному суспільстві. Щиро дякую нашим партнерам, чудовій організації з Кореї, які доєдналися до викладання миру. І ви уявляєте, наскільки ми всі далеко, але наскільки наші ідеї близькі!»

Попри кризу COVID-19, яка стала новим викликом для системи освіти у світі, у різних країнах продовжується навчання миру в онлайн-режимі. В Україні минулого тижня розпочали навчання миру HWPL дві школи на Волині (Смолигів і Хорохорин). Невдовзі планують доєднатися до програми ще три школи в Луганській, Донецькій та Херсонській областях.