Тренерів ВГО “Поруч” зустрів Ізмаїл

Тренерів ВГО “Поруч” зустрів Ізмаїл

10 січня 2018 року стартував триденний тренінг “Управління проектами”. Цей тренінг є частиною навчальної програми в межах проекту “Німецько-українсько-молдавський учнівський обмін та експертиза уздовж берегів Дунаю: ефективний шлях сталого розвитку Українського Придунав’я”, який проводиться для учасників 14-17 років та для дорослих. 

Проект „Німецько-українсько-молдовський учнівський обмін та екологічна експертиза вздовж берегів Дунаю: ефективний шлях сталого розвитку Українського Придунав’я“ реалізуєься партнерами проекту: Дитячим Фондом Німеччини (ChildFund Deutschland e.V.) – німецькою благодійною громадською організацією – https://www.childfund.de ; БФ «Агенція розвитку та інвестицій південного регіону» (Україна, Одеська область, Ізмаїл) – http://www.ari.org.ua .Молдавською недержавною організацією EcoVisio (Комрат, Молдова) –https://www.ecovisio.org  за фінансової підтримки Недержавного Федерального Фонду землі Баден-Вюртемберг (Baden-Württemberg Stiftung) та Дитячого Фонду Німеччини (ChildFund Deutschland e.V.).

Тренінг проводили тренери Всеукраїнської громадської організації «Поруч» Келичавий Арсен та Мельник Оксана. Учасниками тренінгу стали школярі м.Ізмаїл і сіл Кислиці, Ларжанка, Броска, Матроска Ізмаїльського району. За три дні тренінгу діти познайомилися з основами розробки проектних заявок, організаціями-донорамі, побудовою команд для реалізації проектів. Програма тренінгу була насичена практичними завданнями, рольовими іграми, майстер-класами.

Фіналом заходу стала презентація готових проектних заявок. Важливою частиною тренінгу були й вхідне анкетування, знайомство один з одним і термінологією.

На другий день відбувся тренінг “Управління проектами”, в ході якого учасники приступили до роботи над своїми проектами. Протягом дня було  розглянуто шість екологічних проектів, спрямованих на поліпшення екологічної ситуації в регіоні. Практично всі проекти містять інформаційну складову, спрямовану на зміни ставлення людей до природи: проведення інформаційної роботи серед населення, в тому числі – в школах; конкурс екологічних агітбригад; екологічні акції; інформаційні кампанії в соціальних мережах; створення п’єси на екологічну тематику; екологічні виставки. В рамках впровадження своїх проектів хлопці планують прибрати сміття та відновити занедбані дитячі майданчики; організувати переробку органічних добрив за допомогою компостерів; створити екологічну школу; розробити екологічні маршрути й підготувати друковану продукцію по цих маршрутах та інші заходи. Відбулася також презентація ідей перших проектів і їх колективне обговорення.

Протягом третього, останнього, дня тренінгу “Управління проектами” учасники складали графік реалізації проекту та його бюджет. Практично всі проекти містять навчальний та інформаційний компоненти; учасники також планують проводити свої семінари, тренінги, й у цьому руслі важливим питанням для наших учасників стало: “Скільки грошей потрібно закласти на кава-паузи?”.

Отже, попереду у наших юних активістів – велика робота з написання проектів.

Тренінг для  дорослих стартував 13 січня 2018 року. Учасниками тренінгу стали екоактивісти, викладачі Ізмаїльського державного гуманітарного університету та шкіл Ізмаїльського району.

Освоюючи ази написання заявок на отримання гранту, обговорювали глобальні та регіональні екологічні проблеми й шляхи їхнього вирішення, підвищення ефективності проектів. Групами розроблені ідеї проектів по створенню екологічної школи; проведенню екофестивалю; створенню парку в одному з мікрорайонів міста; підвищенню екологічної грамотності молодших школярів через цикл освітніх заходів та інші.

Характерно те, що більшість ідей наших учасників не вимагає великого фінансування, добре доповнює ідеї інших груп, а самі проекти є цілком  реалістичними.