“Школа Волонтерів” у Покровську

“Школа Волонтерів” у Покровську

26-27 червня в м. Покровськ Донецької області відбувся тренінг у рамках соціального проекту «Школа Волонтерів», який ініційований та реалізується ВГО «Поруч». Метою проекту є популяризація ідей волонтерства, заохочення громадян до активної участі в суспільному житті громади, виховання агентів змін і створення спільноти активістів, які здатні розвивати ефективний діалог між громадою та представниками влади для реалізації соціальних проектів.

Два дні “Школи Волонтерів” пройшли насичено й продуктивно. Учасники, серед яких були школярі та студенти, місцеві активісти, внутрішньо переміщенні особи, багатодітні батьки, активно брали участь у іграх, вправах і дискусіях, що були організовані фасилітаторами Оксаною Мельник та Мариною Поліщук; з натхненням працювали над розробкою заходів (проектів), котрі можуть покращити існуючу ситуацію в Покровську та регіоні.
Позитивним результатом “Школи” стало те, що її учасники зрозуміли цінність волонтерів та волонтерського руху для побудови громадянського суспільства, ще раз переконались у тому, що зміни починаються з кожного з нас, а для реалізації гарних ідей завжди знайдеться команда однодумців – для цього необхідно просто зробити перший крок та правильно налагодити комунікацію. Підтвердженням цього є те, що вже під час тренінгу виникло декілька ідей проектів соціальної дії, які, ми сподіваємось, будуть реалізовані найближчим часом. Крім того, цікавість до тем, котрі були запропоновані фасилітаторами, не зникала навіть під час кава-брейків і перерв на обід. Учасники ділились своїми переживаннями та мріями, розпитували про досвід у проведенні певних заходів і, звичайно, знаходили підтримку з боку представників ГО «Поруч», які стали для учасників не лише фасилітаторами, а й надійними партнерами та натхненниками.
Сподіваємось, що активні громадяни, які відвідали “Школу Волонтерів”, збережуть ті знання та натхнення, з якими вони вийшли після тренінгу, а також передадуть цей запал іншим для покращення свого життя та життя громади.