Дубки шепочуть,
Сказати хочуть:
«Бачиш, яка тут краса!»
Цими словами з офіційного гімну невеликого красивого і працьовитого містечка в Херсонській області – Голої Пристані, можна охарактеризувати проведення молодіжного Bisiness Camp.
Протягом п’яти спекотних вересневих днів приймали гостинні Гопри, саме так лагідно називають на Херсонщині Голу Пристань, учасників фінального етапу проєкту «Об’єднання та підвищення взаєморозуміння української молоді через розвиток молодіжного підприємництва та розбудову місцевих громад Донецької, Львівської, Харківської і Херсонської областей».
«Bisiness Camp зібрав молодіжні команди з 4 областей, учасники яких пройшли попередні відбіркові етапи – тренінги і хакатон. Можна сказати, що приїхали одні з найкращих і найбільш мотивованих представників молоді, – розповідає керівник проєкту Дмитро Вітвіцький. – Цьогорічний проект є логічним продовженням нашої попередньої роботи. Нагадаю, що в 2018-19 роках ми вже спільно працювали над молодіжною проблематикою, тоді ми провели ґрунтовне аналітичне дослідження. Саме за результатами аналітичного документа було визначено одну з основних проблем сучасної молоді – фінансові труднощі, низький рівень економічно-правових знань щодо умов ведення бізнесу, відсутність підтримки молодіжного підприємництва. Відповідно ми вирішили зробити свій внесок для зменшення цієї проблематики. Звичайно, карантинні обмеження дуже сильно вплинули на реалізацію проєкту. З самого початку проєкту команда змушена була реагувати на виклики дуже оперативно, досить часто робота відбувалась на грані фолу. Мабуть не усі були готові до подібних ситуацій, але, на мою думку, ми справились з цим викликом. І квінтесенцією усього проєкту став Bisiness CAMP – який пройшов в надзвичайно колоритному і чудовому місці на Півдні нашої мальовничої України».
Протягом 5 днів учасники відвідали кілька підприємств Херсонської області, зокрема фермерське господарство «Інтегровані агросистеми» – завод «Південний» з виробництва томатної пасти потужністю 120 тисяч тон томатів в сезон. Молоде, але впевнене в собі підприємство «5 елемент», яке займається науковою розробкою і виробництвом наностимуляторів комплексної дії для сільськогосподарських культур, відновлення родючості ґрунтів, підвищення врожаю і поліпшення його якості. Засмакували учасники і крафтові чайні напої, якими їх частували власники в херсонському магазині-кафе «Чайна карта». Надзвичайно цікавою і пізнавальною була зустріч з голопристанським міським головою Олександром Бабичем. А скільки позитивних емоцій отримали усі під час переходу вбрід на Джарилгач – найбільший острів Чорного моря! А ще була мандрівка на човнах на заповідне Боброве озеро і прогулянка пекучими пісками Олешок – найбільшої напівпустелі Європи, яка знаходиться на Херсонщині. Надзвичайно захоплюючою і пізнавальною стала екскурсія Херсоном, яку провела одна з найкращих екскурсоводів області Інна Микуцька.
І звичайно було багато навчання – продуктивні, цікаві і, водночас, складні тренінги. А презентація стартапів, яка проходила у вигляді мозкового штурму, під час якого обговорювалися переваги та можливі ризики кожного з бізнес-планів , не залишила осторонь нікого.
«Організація кемпу на вищому рівні, починаючи від чарівної та мальовничої локації та закінчуючи рівнем подачі інформації та віддачою учасників. Особливо сподобалась якість напрацьованих бізнес-ідей. Сподіваюсь, що після кемпу учасники наважаться розпочати свій шлях у сфері бізнесу» – розповідає Дмитро Нагорний, магістр Львівського національного університету імені Івана Франка.
«Молодіжний Bisiness Camp завершився, але робота з опрацювання бізнес-ідей не закінчується. Учасники заходу ще консультуються з тренерами, «причісують» свій потенційний бізнес. А я хочу подякувати усій команді проєкту, усім тренерам, представникам бізнесу та місцевих органів влади за допомогу в реалізації проєкту. Окреме спасибі за щирість і гостинність власникам і працівникам бази зеленого туризму «Чайка»! І я хочу запевнити, що ми не зупиняємось – попереду нові плани, нові виклики!» – сказав на закінчення Дмитро Вітвіцький.
Проєкт «Об’єднання та підвищення взаєморозуміння української молоді через розвиток молодіжного підприємництва та розбудову місцевих громад Донецької, Львівської, Харківської і Херсонської областей» реалізовувала ВГО «ПОРУЧ» за підтримки Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні. Регіональними партнерами виступили Фонд «Право і демократія», ГО «Нова Енергія», БТ «Центр суспільних програм».
Розсипає цвіт акація рясна,
на алеї вийшла молодь голосна:
Лише учора
Скінчила школу –
Вальс їй дарує весна.
Поки ранок не засвітить небокрай,
Всі стежини обійдемо з краю в край.