Табір «Школа миру» в Черкасах

Табір «Школа миру» в Черкасах

 

У рамках проєкту «Надання можливостей молоді для забезпечення примирення суспільства: сприяння взаєморозумінню та ненасильницькому спілкуванню» в місті Черкасах відбувся шестиденний табір для школярів. 

Подія об’єднала учасників із семи проєктних областей: Волинської, Донецької, Кіровоградської, Луганської, Тернопільської, Черкаської та Херсонської областей.

У таборі молодь мала цікаву й насичену програму: презентувала свої заклади освіти та громади, проводила тренінги, відвідувала культурні осередки й історичні пам’ятки Черкащини, співала під гітару та гуляла містом.  

Протягом цього часу учасники мали змогу обмінюватися думками щодо культури мирного врегулювання конфліктів, створення комфортного освітнього середовища для учнів і вчителів. Також підлітки ділилися досвідом щодо соціальної, культурної та географічної різноманітності України. Саме ці знання лежать в основі ліпшого розуміння позиції іншої сторони, зменшення упередження та розвинення почуття єдності. 

Учасники табору поділилися враженнями після шести днів на Черкащині: «Проєкт «Школа Миру» — це величезний крок до співпраці, порозуміння, злагоди між дітьми. Літній табір у Черкасах, у самому серці України, став осередком возз’єднання молоді з різних куточків нашої держави. Це дуже символічно, адже за шість днів наші діти й учителі стали одним цілим. Дякуємо організаціям «Поруч» і «Захист» за надану нам можливість особистісного росту, обміну цінним досвідом, налагодження партнерських зв’язків між школами, колегами, організаціями, громадою. Ми на власні очі побачили важливість таких заходів для наших дітей. Мир у школах гарантує мир у світі. До нових зустрічей!»

Проєкт «Школа Миру» реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Поруч» (далі — ВГО «Поруч»), Фондом громади міста Херсона «Захист» у партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини (ChildFund Deutsсhland) та фінансується Інститутом міжнародних зв’язків, Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.

Більше інформації за посиланнями:

https://khersontv.com/uchni-kakhovskoi-shkoly-myru-povernulysia-z-piznavalnoho-taboru-u-cherkasakh/?fbclid=IwAR18JwuOPwWHMCb82vEzGpFhj-luUF8WBrgTZZuAzKT-1SHZsTmDeGng50k

https://www.facebook.com/shkolaporuch/videos/1093310521410181

https://ck.suspilne.media/episode/47596?fbclid=IwAR033IqqlnsczapoJqzwKATsb0Sl_fnnEuJCNhQTUZoAl_wdtTGNLlAYq0I

https://www.osvita-cherkasy.gov.ua/usi-novini/novyny/shkola-myru-na-cherkashchyni?fbclid=IwAR0S1XO3H8tdXB50n_I6bCpJZ0sIJ8FYx0VjVAcqUNLM0hgdFrGncwmPs-M

https://dogp.gov.ua/news/10-27-12-01-09-2021/

https://www.youtube.com/watch?v=AUgpQbPHfiI