“Школа миру” в Черкасах

“Школа миру” в Черкасах

Проєкт «Школа Миру»

Продовжуємо знайомство зі школами учасницями проєкту: «Розширення можливостей для молоді до примирення суспільства: сприяння взаєморозумінню та ненасильницькому спілкуванню».

Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 Черкаської міської ради Черкаської області

Для нас участь у проєкті «Розширення можливостей для молоді до примирення суспільства: сприяння взаєморозумінню та ненасильницькому спілкуванню», який реалізується на території Волинської, Донецької, Кіровоградської, Луганської, Тернопільської, Черкаської областей, дає реальний шанс поліпшити мікроклімат у школі, створити вільне від насильства освітнє середовище, адже ми поділяємо тривогу суспільства за невміння молоді толерантно ставитися один до одного, вирішувати мирно свої проблеми, співіснувати з іншими членами суспільства. 

У нашій школі  навчаються 923 дітей, в тому числі 9 дітей з родин внутрішньо переміщених осіб.

Наша мета – створити комфортні умови для навчання і творчого розвитку кожної дитини, щоб наша дружна шкільна родина могла подолати будь-які труднощі. Ми пишаємось тим, що учні нашої школи є переможцями міських та обласних олімпіад, МАН, всеукраїнських творчих конкурсів та спортивних змагань.

Ми готові створити всі умови і активно брати участь в реалізації проєкту, залучати педагогів, дітей, батьків, громадські організації для поширення культури мирного вирішення конфліктів серед дітей та молоді.

У нас є успішний досвід участі в таких проєктах:

«Майстерня сталого розвитку» – проєкт, який спрямований на формування культури розумного споживання з метою зменшення кількості відходів та економії коштів.

Адже в Черкасах 9% усіх відходів становить пластик, в тому числі, 5% – це поліетиленові пакети. Ці матеріали важко піддаються переробці та доволі часто є непридатними для повторного використання. А також є одними із активних та довготривалих забруднювачів навколишнього середовища.

Головне завдання проєкту розповісти та навчити раціонального поводженню із побутовими відходами. Організатори проєкту: Lions Club “Kiev Ecology”, BETEN International за підтримки компанії Syvedac Caen la mer та Черкаська міська рада.

Школа є учасником проєкту «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів».

«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» – унікальна трирічна соціальна програма, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» та Mondelēz International Foundation. Програма має на меті сприяти розвитку здорового харчування, фізичних активностей та свідомого ставлення школярів до власного здоров’я.

Школа приймала участь у трирічній Всеукраїнській програмі освіти для демократичного громадянства в Україні «Демократична школа», яка  спрямована на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки подальшої демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння організації освітнього процесу на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства. Структура Програми передбачає діалог між різними регіонами України через налагодження партнерських зв’язків між школами.

Проєкт спрямований на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння побудові навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства (ОДГ/ОПЛ).

Діяльність нашої школи ґрунтується на Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та з прав людини, ухваленій Рекомендацією CM/Rec(2010), і відповідає пріоритетам Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки.

Тому Ми впевнені в тому, що зможемо успішно долучитись до заходів з облаштування «Класу миру».

Проєкт «Розширення можливостей для молоді до примирення суспільства: сприяння взаєморозумінню та ненасильницькому спілкуванню» реалізується Всеукраїнською Громадською Організацією Поруч, Фондом громади міста Херсон “Захист” у партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини Kinderhilfswerk ChildFund Deutschland та фінансується Інститутом Міжнародних Зв’язків Institut für Auslandsbeziehungen (ifa) та Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини Auswärtiges Amt #школамиру #поруч #ФондЗахист #ChildFundDeutschland #Poruch #ZakhystKherson