Продовжується проект “Голос громади в місцевому самоврядуванні” програми “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) 2018р., який реалізовуватиметься протягом року у трьох Харківських громадах.
Експерти ВГО «Поруч» Віра Усик та Христина Гиренко провели воркшопи з розвитку громадянської активності для шкільної молоді у Мереф’янській (21-22 квітня), Старосалтівській (23-24 квітня) та Роганській ОТГ (3 травня).
Представники молодіжного активу, серед яких були як школярі, так і вчителі, працювали над:
розвитком та вихованням громадської свідомості, бачення громадянського лідерства;
вихованням соціальної відповідальності;
формуванням компетенцій екологічної складової сталого розвитку, зокрема, вміння встановлювати зв’язки між локальними та глобальними проблемами;
засвоєнням учасниками інформації щодо інструментів партисипації на місцевому рівні;
формуванням навичок написання успішної заявки.
Результатами воркшопу стало генерування й обговорення ідей шляхів вирішення існуючих проблем громади, які лягли в основу створення перших соціальних проектів.
Також 24 квітня 2018 року на черговій ХХХVI сесії Старосалтівської селищної ради VIІ скликання депутатами одноголосно було затверджено Концепцію молодіжної роботи Старосалтівської селищної ради, яка розроблялася у межах проекту “Голос громади в місцевому самоврядуванні”. Над створенням концепції працювали Віра Усик та Владислав Яцук.
Формування ефективної молодіжної політики є важливим кроком на поточному етапі розвитку ОТГ. Концепція молодіжної роботи в громаді як певна система положень щодо стану, проблем та перспектив молоді в ОТГ ґрунтується на попередньому аналізі молодіжної роботи та потреб і запитів молоді в ОТГ, обговоренні напрямків реалізації роботи з молоддю ОТГ під час фасилітаційної сесії в межах Програми “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) та Концепції
Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2016–2020 роки.
Напрямки реалізації молодіжної політики:
✔Пріоритет 1. Патріотизм та громадянська позиція.
✔Пріоритет 2. Розвиток неформальної освіти.
✔Пріоритет 3. Якісне дозвілля молоді.
✔Пріоритет 4. Розвиток молодіжної інфраструктури.
✔Пріоритет 5. Молодіжна зайнятість.
Документи прийняті в межах програми USAID Ukraine – USAID Україна «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (Програма DOBRE) в рамках регіонального проекту “Голос громади у місцевому самоврядуванні” в Харківській області, що виконується міжнародною організацією Global Communities та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
