Нова волонтерська практика “Поруч” – творімо добро у світі разом!

Нова волонтерська практика “Поруч” – творімо добро у світі разом!

У червні 2019 року на базі ГО «ВГО «Поруч» проходили волонтерську практику студенти ІІІ курсу Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка. Практиканти самостійно обирали напрям роботи за покликанням душі.

Волонтери-початківці діляться власними враженнями від проведених заходів.

В Україні проблема безпритульних тварин постає дуже гостро. Їхня кількість постійно збільшується завдяки “добросердним бабусям”, що вигодовують у себе під під’їздом цілі покоління диких кішок і собак; “добрим людям”, що взяли собі миленьке цуценя або кішечку, а через деякий час викинули на смітник, бо “воно вже не таке миле”, “алергія”, чи “не прижилося в родині”; неконтрольованому розмноженню тощо. І добре, коли вони приручені й не поводяться агресивно до людей та інших тварин, але ж бувають ситуації, коли налякана тварина змушена боротися за своє життя.

Через велику популяцію таких безпритульних виникає багато проблем:

• Хвороби
• Напади на людей чи інших тварин
• Небажане потомство серед породистих “мама-британка, а тато-покидьок”
• Сказ
• Неконтрольоване збільшення популяції

Тому саме зараз гостро постає питання про запровадження контролю і захисту безпритульних тварин на державному рівні.

Але поки законопроєкти готуються, а депутати голосують, кожен громадянин може сам змінити життя хоча б одній тваринці. Для цього не треба забирати до себе в дім усіх кішечок району. Достатньо лише звернутися до найближчого притулку для тварин і дізнатися, чим ви можете їм допомогти. Більшість притулків організовано силами волонтерів, тому їм часто необхідна фінансова допомога для облаштування вольєрів, закупівлі кормів та медикаментів, а головне – лікування і стерилізації тварин.

Саме тому наша група (Стребелева Софія, Хоменко Андрій, Носаль Єгор) вирішила долучитися до розв’язання цієї проблеми та допомоги притулкам для тварин. Ми зв’язалися з притулком для тварин “Gaia” та зробили своє маленьке діло – закупили корм і ліки для тварин. Потім брали участь у вигулі собак. Ми були дуже задоволені, що хоч трохи, але допомогли притулку, та головне, що тварини себе почували набагато краще.

Будьте небайдужими! Захистіть себе і своїх близьких від вимушеної агресії безпритульних тварин!»

«Студенти групи ФІНб-3-16 – Білієнко Анастасія, Гуменюк Ірина, Добровольська Наталія, Іванченко Ірина, Красюк Яна, Пустовгар Валерія –проходили практику у притулку для собак «Артемон», у місті Бориспіль. В наші обов’язки входило прибирання будинку для персоналу, очищення вольєрів та території притулку від сміття та бур’янів; також ми повинні були годувати собак, забезпечити їх водою та проводити з ними час, проявляти турботу до них.
Притулок «Артемон» має дуже малу спонсорську підтримку, якої ледь вистачає на ліки та зарплатню для персоналу, тому ми вирішили провести волонтерський захід, а саме зібрали кошти та закупили корм для собак. Таким чином, ми хоч трішки, але допогли власниці притулку та ощасливили наших маленьких друзів. Завершивши нашу практику, ми вирішили підготувати статтю, щоб її розповсюдити по соціальним мережам, аби люди дізнались про таку проблему й допомагали цим тваринкам, хто чим може.
Кожен з учасників нашої групи мав своє завдання. Одні організовували нашу роботу, а також шукали й домовлялися з директором притулку, хтось відповідав за збір коштів і купівлю корму для собак, деякі забезпечували нас речами для прибирання, хтось відповідав за написання благодійної статті, а хтось фотографував увесь процес, але всі ми намагались досягти одного результату: покращити проживання собак.
Така практика була дуже корисною для нас. Звичайно, вона не зовсім пов’язана з нашою майбутньою професією, але вчителі – це ті люди, які, насамперед, виховують у своїх учнях толерантність, любов до всього, що нас оточує, вчать поваги та залишатися людиною у будь-якій ситуації. Волонтерська діяльність для нас стала великим досвідом, тому що ми навчились планувати нашу роботу та проєкти, співпрацювати з людьми, здійснювати аналіз виконаної роботи та робити висновки».