Соціальний бізнес із Erasmus+ і «Поруч» — Креативність і Комунікативність

Соціальний бізнес із Erasmus+ і «Поруч» — Креативність і Комунікативність

Bee Creative, Bee Сommunity – Erasmus+ — проєкт, який проходив з 1 по 10 травня 2023 року в Литві. На проєкті амбітна молодь із більш ніж 10 країн опановувала тонкощі ведення соціального бізнесу та його важливість для суспільства. Звичайно, серед цієї молоді були й посланці «Поруч». Ось як барвисто й цікаво описав своє перебування на проєкті його учасник Турченко Андрій:

«На початку Литва зустріла учасників вітряною та прохолодною погодою, але це не завадило їм із першого дня брати активну участь у всіх заходах, що сприяло не тільки продуктивній роботі над опануванням специфіки соціального бізнесу, а й гарному настрою.

Перший день пройшов досить жваво: організаційні питання та планування дня, знайомство одне з одним і коротка інформація про себе, «енерджайзер», де кожен з учасників зміг відчути себе в одному човні з усіма. Цікавою активністю стало завдання знайти людину, яка відповідає конкретному факту. На закінчення найголовніше — поділ на команди та їх оформлення, розподіл обов’язків кожної команди по днях, коробка з таємними записками та розвідка навколишніх земель. Ледве не забув: з першого дня стартувала додаткова активність — «Кілер», де сенс полягає в тому, щоб більше дізнатися про «мішень» і обійняти її наодинці, що дуже мені допомогло зорієнтуватися в такому багатонаціональному колективі.

Майже всі наступні дні проходили по плану: перегляд коробки з секретними записками для настрою, енерджайзер для пробудження, просвітні заходи на тему соціального бізнесу, до складу яких входили презентації, фільми, вікторини, робота в групах над проблематикою кожної з країн та інше. У підсумку, кожну з активностей було підібрано таким чином, щоб не тільки підвищити обізнаність щодо соціального бізнесу, а й наштовхнути учасників на створення ініціативи з поліпшення добробуту кожної з країн-учасниць. Лідерські якості також відігравали важливу роль у співпраці між командами та допомагали проштовхувати свої ідеї. А наприкінці дня національні команди презентували «Культурні вечори», де розповідали про себе через вікторини, танці, відео та їжу, що неабияк гуртувало кожного з нас. 

Одна з найбільших станцій із кільцювання птахів у світі (Ventė Cape Ornithological Station), місцева пекарня (Kepyklėlė Bäckerei), прекрасна Клайпеда й узбережжя з обривом Балтійського моря — місця, які відвідали учасники проєкту під час подорожування п’ятого дня.

Останнього дня пройшла довгоочікувана презентація соціальних проєктів. Забруднення повітря, перероблення сміття, збір пластику з імплементацією системи винагород, забруднення водойм — такі проблеми команди Bee Creative, Bee Сommunity вибрали пріоритетними й показали своє бачення, як можна допомогти їх розв’язати. Цим день не закінчився: культурний вечір селища Lankupiai й солодкий мед від його жительки ніколи не покинуть наші серця та назавжди залишиться в спогадах!

Висловлюю подяку організації «Поруч» і її виконавчій директорці Тищенко Марії, завдяки яким мені пощастило побувати на такому чудовому проєкті й засвоїти важливі уроки ведення соціального бізнесу, Ačiū».