ГО “Поруч” забезпечило теплом одиноких пенсіонерів

ГО “Поруч” забезпечило теплом одиноких пенсіонерів

Село Чумаки на Миколаївщині під час повномасштабного вторгнення не страждало від обстрілів. Але, люди у ньому стали заручниками війни, яка значно погіршила побутові умови та забезпечення. У селі зараз залишаються заселеними не більше 30 будинків.
Більшість мешканців – пенсіонери, які не мали можливості виїхати і залишились в рідних домівках. Ольга Георгіївна зі своїми сусідками проживають кожна сама в домоволодінні, ведуть господарство, наскільки дозволяє вік та стан здоров’я. Розраховувати можуть тільки на пенсійні виплати. Будинки на їх вулиці не газифіковані.
– До початку війни було все дешевше. Зараз нам важко. А пічки наші вже старі, щоб була теплоотдача гарна, добре чистити треба. Не вистачає тепла на весь будинок, – розповідає Ольга Георгіївна.
ГО “ПОРУЧ в партнерстві з міжнародною французькою гуманітарною організацією Acted доставили і встановили одиноким пенсіонеркам буржуйки.
Дуже зручна. Тепер тепло відчувається, як тільки заходиш в хату. І воду можна нагріти, і їсти зварити на ній, – ділиться враженнями від буржуйки Галина Анатоліївна.
Кожна із господинь з гордістю показує встановлену новеньку буржуйку . Про цінність допомоги дровами навіть питати не треба було, всі три пенсіонерки-сусідки одна перед одною із захватом розповіли, що при наших зимах на половину опалювального сезону вони забезпечені.
– Дрова подорожчали вдвічі, а то й більше з початку війни. Ми всі троє живемо на пенсію, то для нас це скарб! – підсумувала жваве обговорення Лідія Андріївна.
Загалом в селах Воскресенської, Веснянської та Шевченківської територіальних громад Миколаївської області представниками ГО “Поруч” в партнерстві з міжнародною французькою гуманітарною організацією Acted було встановлено 56 буржуйок та 84 домогосподарства забезпечено колотими дровами.