“Поруч” у співпраці з Мінрегіоном — задля реалізації державної гендерної політики

“Поруч” у співпраці з Мінрегіоном — задля реалізації державної гендерної політики

12 серпня Міністерство розвитку громад та територій України спільно з ГО «ВГО «Поруч» презентувало Методології оцінки інституційної спроможності Міністерства, обласних державних адміністрацій і пілотних ОТГ щодо реалізації державної гендерної політики в рамках проєктів ООН Жінки на національному та регіональному рівнях. Методологія базується на основних міжнародних документах з прав людини, з питань забезпечення гендерної рівності, а також на національному законодавстві щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

«Ми маємо ці питання активно комунікувати громадськості. У нас дуже часто є нерозуміння того, що таке гендерна політика і як вона дотична до нашої діяльності. Ми про це маємо говорити з громадськістю, з центральними та обласними органами влади, місцевою владою. Ми повинні пояснювати, що це не питання виключно жінок і чоловіків, це комплексне питання прав людини без залежності від статі чи віку. Ці питання треба проговорювати, щоб слово «гендер» не викликало остраху й нерозуміння», — сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України з питань європейської інтеграції Ігор Корховий.

«Розвиток мирного та процвітаючого суспільства можливий лише за умови забезпечення гендерної рівності, інклюзивності та включення всіх вразливих груп. Тому в Канаді будь-якому процесу, що стосується державних політик і дій з боку урядових структур, передує гендерний аналіз», — зазначила Олена Трапезнікова, старша програмна координаторка Embassy of Canada in Ukraine.

Також у руслі цих заходів і в рамках проєктів ООН Жінки «Посилення ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок шляхом проведення реформи децентралізації в Україні» та «Реформа децентралізації та реформа правоохоронної системи: трансформаційні підходи до ґендерної рівності та розширення можливостей жінок в Україні» в міністерстві проводилося анкетування державних службовців і посадових осіб. Виконавча директорка «Поруч», виконавча партнерка ООН Жінки Марія Тищенко провела індивідуальні інтерв’ю з уповноваженою особою Ігорем Корховим, експерткою групи європейської інтеграції та міжнародної технічної допомоги Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Вікторією Поліщук і іншими державними службовцями.

https://www.minregion.gov.ua/about/politika-gendernoyi-rivnosti/genderna-rivnist/oczinka-spromozhnosti-minregionu-shhodo-realizacziyi-derzhavnoyi-gendernoyi-polityky-ta-nedyskryminacziyi/?fbclid=IwAR01dXp5v8zZ6DA2ulETmMpcWL1pzGfB3LpmD9yF5CIzz_zduYJSIMw8dR4