Ми Поруч – допомога мешканцям Миколаївщини

Ми Поруч – допомога мешканцям Миколаївщини

Від початку повномасштабної війни російські збройні сили щодня обстрілюють Миколаїв і громади, розташовані поряд із містом.

Півмільйонне місто, що стало прифронтовим від самого початку великої війни, нині напівпорожнє: тут залишилося трохи більше, ніж 200 тисяч мешканців. Статус прифронтового міста дуже ускладнює життя його мешканців — переважно, людей літнього віку та тих, кому нікуди їхати. Вони щодня ризикують втратити житло, здоров’я і навіть життя.

У Миколаєві закрилися 12 найбільших підприємств, середній бізнес теж або зазнав руйнувань, або евакуювався на безпечні території. Працюють, в основному, малі підприємства й об’єкти критичної інфраструктури. 80 % мешканців міста втратили роботу та не мають грошових доходів.І все ж, миколаївці, які попри всі складнощі залишаються тут жити, намагаються пристосуватися до непростих реалій.

Саме тому ми вирішили допомагати мешканцям Миколаєва з перших днів війни. За декілька місяців у нас з’явилися надійні партнери в обличчі волонтерів гуманітарного штабу Миколаївського центру соціальних служб, які допомагають нам роздавати гуманітарну допомогу мешканцям міста.

Наш гуманітарний хаб висловлює слова вдячності всім небайдужим благодійникам у цей надважкий для всіх час. Дуже важливо зараз об’єднатися і допомагати тим, хто залишився без домівки, без роботи, без планів на майбутнє. Особливо потребують допомоги соціально незахищені верстви населення. Ми опікуємося сім’ями з дітьми: наразі нема можливості відвести малечу до дитячого садку або відправити до школи, тому багато родин вимушені залишатися вдома без засобів до існування. Підтримка таких сімей ліками, гігієнічними засобами, харчовими продуктами — наша головна мета сьогодні. Завдяки небайдужим людям в Україні та з інших країн ми маємо можливість підтримувати, але що буде далі — невідомо… Та все ж таки, продовжуємо сподіватися на найкраще та віримо в перемогу! – каже Олеся Богданова, волонтерка Миколаївського центру соціальних служб.

У рамках проєкту «Ми Поруч», що був підтриманий Міжнародним фондом «Відродження» та CARE Deutschland e.V. в межах Грантової гуманітарної програми «Гуманітарна солідарність», нам вдалося доставити мешканцям Миколаєва гуманітарну допомогу у вигляді продуктових і гігієнічних наборів, медикаментів, підгузків, молочних сумішей тощо. Тож і сьогодні завдяки всім людям доброї волі, благодійникам ми всі разом підтримуємо в миколаївцях упевненість, що вони не залишаються сам на сам із бідою; що світ добра, людяності й цивілізації єдиним фронтом стоїть поруч із ними в їхній боротьбі, допомагаючи вистояти Миколаївщині та всій Україні.