“Гендерна рівність та запобігання й боротьба з гендерно-обумовленим насиллям”

“Гендерна рівність та запобігання й боротьба з гендерно-обумовленим насиллям”

2-3 червня у рамках проекту «Енергія поколінь – співпраця молоді та людей старшого віку задля децентралізації» Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) був проведений дводенний тренінг для різних груп населення селищ Немішаєве, Микуличі, Клавдієво-Тарасове, Бабинці, Козинці Київської області.

Тренінг під назвою «Гендерна рівність та запобігання й боротьба з гендерно-обумовленим насиллям» за фасилітації експертів ВГО «Поруч», експертки з оцінки гендерного впливу проекту Підтримки СКМУ у впровадженні стратегічного плану та моніторингу реформ в Україні Світлани Гаращенко та к.філ.н., начальника відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова Матусевич Тетяни відбувся в селищі Немішаєве. Учасниками були депутати місцевої влади, представники місцевих ГО та Молодіжного парламенту.

Під час тренінгу учасники розглянули різницю між поняттями “стать” та “гендер”, обговорювали шляхи формування гендерних стереотипів. Особливий інтерес в учасників викликали практичні аспекти інтегрування гендерного підходу в планування міст, населених пунктів, а також включення гендерного бюджетування в процес планування програм громади. Другий день тренінгу учасники розглядали тему дискримінації, гендерно-обумовленого насилля та шляхи їх подолання.
Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом і його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.