Олег Лазаренко – закарбована історія Харкова в час війни.

Олег Лазаренко – закарбована історія Харкова в час війни.

«Вартові Харкова» — таку красномовну назву має виставка заслуженого художника України, харків’янина Олега Лазаренка.
Під час війни художник залишився в рідному місті, а його майстерня стала місцем зустрічі воїнів, бійців тероборони, волонтерів, громадських діячів. Вони перейшли й на його нові роботи — портрети. Кожен портрет — це окрема історія людяності, хоробрості, самопожертви, а в цілому — це велика загальна історія боротьби незламного Харкова та його мешканців.
«Мистецтво не має бути осторонь, — переконаний художник. — Хоча нам у тилу й неможливо зрозуміти, як там, на передовій, хлопці з протезами знову рвуться в бій…»
Зазвичай О. Лазаренко створює картини, які здалеку нагадують фрески, у винайденому ним власному стилі, так званому мозаїчному світописі, за допомогою окремих фрагментів, що надають образу рельєфність. Йому належать цикли творів на тему християнства, історії України, світової мистецької еліти… Але під час війни Олег повернувся до реалістичної живописної манери. Створюючи образи «вартових Харкова», митець намагався передати на полотні мужність і незламний дух цих людей, їхні характери та долю; втілити в рух пензля своє захоплення кожним і вдячність за їхній героїзм.
…На презентацію виставки О. Лазаренка завітали всі її «вартові».
Перегляньте цей мініфільм від харківської студії «Studio Tviland 1», створений за підтримки ГО «ВГО «Поруч», і ви не тільки станете гостем прекрасної виставки, а й віртуально познайомитеся з непересічними людьми, яких відчуєте своїми однодумцями й уже давніми друзями.