12-13 травня у межах проекту “Енергія поколінь – співпраця молоді та людей старшого віку задля децентралізації” Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U–LEAD з Європою” за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) був проведений дводенний тренінг для різних груп населення селищ Немішаєве, Микуличі, Клавдієво-Тарасове, Бабинці, Козинці Київської області.
Тренінг під назвою «Партисипація та механізм впливу громадян на вирішення питань місцевого розвитку» за фасилітації експертів ВГО «Поруч» – доктора економічних наук, професора Тернопільського національного економічного університету Олександра Длугопольського та кандидата філософських наук, начальника відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова Тетяни Матусевич – відбувся в селищі Микуличі.
Його учасники, якими стали депутати місцевої влади, представники місцевих ГО та Молодіжного парламенту, мали змогу розглянути історичні передумови розвитку партисипації й учасницького бюджетування на прикладі Бразилії, Франції, Нідерландів, Польщі та України; подискутувати про спільні та відмінні ознаки бюджету участі і бюджету для участі; проаналізувати механізми впливу громадян на владу; продемонструвати творчий підхід до розв’язування проблем формування ОТГ в Україні (кейс-вправи); програти симуляційну гру на комунікації та толерантність.
По завершенні тренінгу одна з його учасниць Татьяна Ольховик так озвучила своє враження від цього заходу: “Варто відзначити, що саме за кордоном рейтинговим є той викладач, який виходить за межі навчального закладу: консультує бізнес, залучається до роботи у громадських організаціях. Ви надали нам таку можливість… З такими тренерами і час пройшов непомітно… Наш словниковий запас поповнився словами: краудфандінг – громадське фінансування, фандрайзинг – залучення коштів та інших ресурсів для розвитку громади. Наведено приклад сайту для проектів “Спільнокошт” – biggggidea.com. …Також розглянуто питання гендерно-орієнтованого бюджетування, гендерного менеджменту. Сьогодні у нас був реалізований справжній творчий тімбілдінг – вміння працювати в команді. А нові проекти ще попереду! Сподіваюся, що кожен із нас ретранслює отриманий досвід у своїх селах та селищах. Ще раз дякую!”.
Також у межах Програми, у перший день заходу, 12 травня, відбулася третя зустріч “Школи лідерства” під проводом тренерів ВГО «Поруч» Христини Гиренко та Анастасії Сулими. Тему тренінгу “Психологічні засади ефективної комунікації лідера” розкривали за допомогою різних інструментів: психологічних тестів з визначення особистості; симуляційних вправ на тему ефективної комунікації; лекцій про ділове, невербальне спілкування. Дійшовши висновку про те, що психологічний аспект посідає найважливіше місце в ефективній комунікації, майбутні лідери висловили готовність застосовувати набуті знання у їхньому житті, зокрема, у активній громадській діяльності.
Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом і його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.