Минулого тижня представниці “Поруч” Евеліна Асанова, Валерія Ковтун і Каріна Костецька взяли участь у тренінгу (за програмою Вишеградської четвірки — V4), присвяченому принципам першої допомоги та готовності до надзвичайних ситуацій, особливо пов’язаних із хімічною, біологічною, радіологічною та ядерною зброєю. Тренінг відбувся 10 жовтня у Варшаві за ініціативи ICCSS та за підтримки Вишеградського Фонду.
Ця тема неймовірно актуальна та важлива для України також, оскільки залучення громадських організацій до питання цивільного захисту підвищує ефективність реагування під час екстрених ситуацій, спричинених російською агресією. Впродовж лекцій і воркшопів, що відбулися в Університеті Vistula, представники ICCSS поділилися своїм багатим досвідом щодо нарощування потенціалу Захисту від зброї масового ураження (ЗЗМУ) та впровадження політики, яка б акцентувала на важливості ефективного управління катастрофами.
Набуті знання було закріплено під час візиту до волонтерської пожежної бригади в Злотоклосі (OSP Złotokłos), що служить прикладом практичного впровадження принципу стійкості суспільства (societal resilience). У той день, 11 жовтня, також було підписано Меморандум (A Memorandum of Understanding) ICCSS, пожежною бригадою в Злотоклосі, партнерами з Молдови й Словаччини, а також ВГО “Поруч”, оскільки наша організація розділяє ідеї розвитку цивільного захисту й потребу в підготовці лідерів і тренерів, які б поширювали європейські принципи готовності до катастроф.
Ми щиро вдячні представникам ICCSS, Кшиштофу Патурею, Галі Терзієвій, волонтерам пожежної бригади в Злотоклосі та всім іншим учасникам за їхню працю, гостинність і залучення нас до такої важливої ініціативи.
Коментарі представниць “Поруч”, що взяли участь у події:
Каріна Костецька: “Ми отримали багато корисної інформації, що як ніколи є актуальною для наших реалій. Ми розуміємо, що, навіть маючи великий досвід у реагуванні на надзвичайні ситуації, нам є куди рухатись і чого вчитись. Одним зі шляхів покращення ситуації є створення волонтерських груп на прикладі Злотоклосу. Там ми побачили, як люди різних професій і різного віку об’єднуються заради допомоги своїй громаді. Така діяльність не тільки сприяє безпеці людей і довкілля, а й створює атмосферу дружнього єднання в суспільстві, що є безумовно корисним. Віримо, що подібні практики вдасться запровадити й у нас”.
Валерія Ковтун: “Одна з речей, що мене приємно вразила, — це те, наскільки тепла атмосфера серед волонтерів пожежної бригади в Злотоклосі, вони як сім’я. А також той факт, що там волонтерять люди будь-якого віку, зокрема й діти, які також захопливо тренуються надавати першу допомогу та гасити пожежі. Ентузіазм цих людей і їхня доброта не можуть не надихати та спонукати на впровадження схожих ініціатив в Україні. Ми навіть мали можливість спробувати потушити пожежу та піднятися за допомогою крану пожежної машини. Це було незабутньо! Тому я дуже вдячна організаторам “Поруч” і ICCSS за такий неймовірний досвід”.
Евеліна Асанова: “Дуже вдячна “Поруч” і партнерам за можливість долучитися до такого заходу. Розуміючи важливість теми, я вдячна бути частиною цього. Під час відвідування волонтерської пожежної станції мене вразило, як 12-річні діти вміють користуватись обладнанням для гасіння пожеж, а також рівень свідомості громадян, що там волонтерять. І я б дуже хотіла запровадити таку систему в нашій країні, бо це безпекове питання, яке для нас зараз є дуже актуальним”.