ЛІТНЯ ШКОЛА ПРОЄКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ

ЛІТНЯ ШКОЛА ПРОЄКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ

13–16 серпня 2019 року Старий Салтів гостинно прийняв представників чотирьох громад для навчання з тем: написання грантових заявок, проєктне планування, ґендерні питання під час написання та реалізації проєкту, планування ресурсів і витрат, боротьба за ресурси, управління проєктом: час, ресурси, якість.

Гостями заходу стали мешканці громад Мерефи, Золочева, Малинівки та самого Старого Салтова. Це були як представники громадських організацій, місцеві депутати та активісти, так і звичайні небайдужі громадяни різних вікових категорій.

Спікерами та модераторами проєкту виступили представники ГО «ВГО «Поруч», ГС «Харківський університетський консорціум» та програми DOBRE.

Чотири дні цікавих лекцій і практик, неформальне спілкування у вільний час, відпочинок на пляжі місцевого водосховища та навіть участь у заході, організованому місцевою громадською організацією – все це чекало на учасників цієї літньої школи.

В перший день учасники познайомилися один з одним, тренерами та програмою навчання, прослухали кілька тем і активно попрацювали в командах.

Другий день був насичений емоційними активностями: обговорення ґендерних питань, презентація напрацювань за проєктами, гра в хрестики-нулики на морозиво. Закінчився навчальний день візуалізацією всього засвоєного матеріалу на полотні та кінопереглядом при свічках.

Прослухавши трохи теоретичного матеріалу в першій половині третього дня, другу половину присвятили заходу-презентації на тему сортування сміття, повторного використання матеріалів, встановлення сітки для збору пластику… Цей захід відбувався на пляжі й був організований місцевими учасниками тренінгу (близько чотирьох осіб). Інші учасники отримали завдання спостерігати за подією та допомагати тільки у випадку, якщо таке прохання прозвучить від організаторів. Таким чином останні повинні були показати навички залучення сторонніх ресурсів у вигляді вільних волонтерів, а інші учасники навчання – зафіксувати недоліки в організації та проведенні заходу. Закінчився день дружніми посиденьками в затишному дворі готелю під гру гітари, жіночій спів і розуміння, що це вже останній вечір разом саме цією компанією.

Четвертий день був підсумковим, розбирали вдалі моменти заходу на пляжі та давали рекомендації щодо його покращення на майбутнє, прослухали ще одну тему. Далі був зворотний зв’язок і вручення сертифікатів.

Навчання, відпочинок чи стиль життя? Для багатьох учасників і організаторів подібний формат проведення тренінгів – уже звична справа, для когось таке навчання було першим досвідом… Безсумнівно одне: всі гарно та з користю провели час.