“Твоя країна” у Білорусі за участі Христини Гиренко

“Твоя країна” у Білорусі за участі Христини Гиренко

Кілька днів у новому місті з насиченою програмою: неординарні екскурсії, тренінги та ігри взяла участь адміністративна директорка ГО «ВГО «Поруч» Христина Гиренко у межах проекту «Твоя країна у Білорусі».
За основу для проекту «Твоя країна у Білор усі» було взято досвід всеукраїнського руху «Твоя країна» – відкритого некомерційного мережевого руху, який започаткований ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив» і діє з 22 січня 2013 року. Він покликаний знайомити молодих українців зі своєю країною та формувати зв’язки між ними. Проект включає в себе поїздки до обраного учасником місця – у найрізноманітніші точки України на кілька днів (від трьох до п’яти). Візит має насичену програму, до якої входять квести й екскурсії, тімбілдінг, лекції та тренінги, зустрічі з відомими особистостями, відвідування музеїв, театрів та інших визначних місць. «Твоя країна» не є одно- (чи кілька-) разовим проектом – це рух, до якого може долучитися будь-хто охочий показати своє місто, село чи край.
Учасниками проекту є українська молодь, зацікавлена в отриманні нових знань та корисного досвіду, розширенні свого кругозору та кола знайомих. Центральні цінності проекту описуються словами «довіра», «всеукраїнськість», «любов до людей». Головні завдання проекту – сприяння розвитку в молодих людях лідерських навичок, стимулювання робити щось значуще й суспільно-корисне, активність та небайдужість – гарантують у подальшому розвиток нації та побудову сильної і процвітаючої держави.
Протягом трьох днів Христина Гиренко стала учасницею подібного руху, який реалізовується в Білорусі. Візити до Білорусі здійснюються на таких самих  принципах, як і по Україні, тільки за участі як білоруської, так і української молоді, – тим самим створюється платформа для обміну досвідом, ідеями та передумови задля зближення народів з метою подальшої співпраці.
Відповідно до програми першого дня, яку учасники не знали як до візиту, так і під час самого візиту, молодь мала змогу познайомитися у ході проведення різних вправ на team building та ice breaking, дізнатися про історію Мінська у 90-ті роки минулого століття та взяти участь у імпровізаційному театрі за тренерства експертів із Франції. Наступний день почався з екскурсії на велосипедах по неординарним місцям Мінська та продовжився екскурсією разом із громадською організацією «Центр екологічного виховання та розвитку», яка  займається birdwatching – реалізацією благодійних проектів по екологічній просвіті населення, дослідницькою та природоохоронною діяльністю. Природа є найважливішим засобом екологічного виховання та розвитку. Екологічне виховання – головний шлях для вирішення існуючих і запобігання майбутнім екологічним проблемам. Після того всі учасники вивчали основні рухи танцю ліндзі-хоп, який дуже популярний серед молоді у Білорусі. Родзинкою візиту дня стало відвідування «Білоруського вільного театру», де було переглянуто виставу «Центральний». «Білоруський вільний театр» виступає на світових театральних майданчиках. За словами митців, у країні існує 28 державних театрів, та лише один – незалежний.«Білоруський вільний театр» – це один із найкращих прикладів роботи трупи, яка продовжує діяльність і знайомить з нею різні громади по світу. Гадаю, що такий малий, майже домашній театр справді зв’язує людей, відбувається справжній обмін культурами», – каже Марк Рассел, засновник і художній директор фестивалю «Поза зоною радару». Останній день візиту був присвячений визначенням як спільних, так і відмінних рис між культурами, традиціями та кухнями двох братських народів. Закінчення візиту відбулося під час перегляду кінофільму «Хрусталь», який описує події у Білорусі під час 90-х років, конфліктів думок, поколінь, зіткнення різних точок світогляду. Ця історія настільки заворожила всіх у Білорусі, що її раніше терміну подачі заявок на «Оскар» висунули від країни. Окрім візиту, учасниця програми Христина Гиренко на запрошення партнерів –  Національного студентського союзу – представляла досвід громадської організації на зустрічі представників різних університетів. Мета зустрічі – презентація діяльності організації (Національний студентський союз), проектів, ініціатив та залучення нових прихильників в організацію.  Ми завжди відкриті до співпраці та будемо раді новому партнерству!