Захистити дітей у надзвичайних ситуаціях

Захистити дітей у надзвичайних ситуаціях

Захистити дітей у надзвичайних ситуаціях – сама така задача співробітників ГО «Поруч», які разом з партнерами Savethechildren реалізовують програму захисту дітей на території Херсонської громади.

Наша задача скоординувати свої дії та спрямувати їх на запобігання або заходи реагування у зв’язку з насильством, жорстоким поводженням, зневагою, експлуатацією по відношенню до дітей.

Кейс-вокери, які безпосередньо працюють із дітьми та сім’ями, поглибили свої знання під час тренінгу, який проводили експерти з питань захисту дитини відділу розвитку програм та їх якості в SavetheChildren.
Протягом двох днів наші фахівці вивчали основні принципи гуманітарної допомоги. Етапи перенаправлення дітей, які потребують допомоги, адже жодна виявлена потреба не може залишитись невирішеною або «зависнути».

Під час роботи спеціалісти мають вміти виявляти як потребу у терміновому фізичному захисті, що збережуть здоров’я та безпеку, так і не упустити базові пореби (їжа, житло, медичне обслуговування, юридична підтримка). При цьому існує необхідність у вмінні кейс-вокера безпомилково визначати рейтинг ризику і першочерговість у задоволенні потреб при супроводі дитини.

Експерти з соціального супроводу Save the Children занурили спеціалістів ГО «Поруч» у процеси соціального супроводу, його базові принципи.

Під час тренінгу чимала увага була приділена такому важливому у роботі з дітьми створенню та функціонуванню Громадського Центру «Простір, дружній до дітей, молоді та сімей» (CommunityCentreChild-FriendlySpacefor Children, Youth and Families, CFS) в рамках гуманітарного реагування в Україні.

Адже, метою Просторів, дружніх до дітей є надання простору для постійних, запланованих групових заходів, що можуть сприяти покращенню психологічного стану дітей шляхом створення для них оточення, де вони відчувають себе в безпеці, можуть самовиражатись, встановлювати нові зв’язки з іншими дітьми та відчувати підтримку з боку значущих дорослих. Батьки також можуть мати користь з Просторів, оскільки матимуть більше часу, щоб приділити власним нагальним справам, доки їх діти знаходяться у безпечному місці.

Два дні продуктивного навчання нададуть спеціалістам ГО «Поруч» можливість більш кваліфіковано супроводжувати дітей, які постраждали внаслідок війни на території Херсонської області. Наразі наша громадська організація у співпраці з партнером SavetheChildren супроводжує 120 дітей Херсонмької громади.

Якщо вашій дитині і родині потрібна допомога, ми чекаємо на ваш дзвінок

телефон Гарячої лінії 0800300113
e-mail: help@poruch.com.ua