Обмін досвідом молоді ОТГ Харківської та Дніпропетровської області

Обмін досвідом молоді ОТГ Харківської та Дніпропетровської області

9 – 11 листопада 2018 року відбулася дводенна поїздка молоді Харківської області на Дніпропетровщину організовану ВГО «Поруч» у партнерстві з Харківським університетським консорціумом в рамках проекту DOBRE.

Вперше такий формат заходів був використаний, коли 16 представників активної молоді Харківщини (Мерефи та Старого Салтова) відвідали громади іншої області, поділилися успіхами своїх виконаних громадських проектів та перейняли досвід приймаючих міст.

Спочатку гостей чекали в школі Слобожанської ОТГ, в якій були представлені власний дендропарк, радіорубка; телевізори, проектори та інша техніка майже в кожному класі та коридорах; кабінет праці, танцювальний зал, сучасний спортзал і навіть тир із великою кількістю зброї та похідного спорядження. Декілька проектів були на етапі реалізації, як, наприклад,  3D куб на подвір’ї та сучасні роздягальні. В цій громаді значна частина бюджету (51%) виділяється саме на дітей і молодь. Також группа відвідала Будинок культури, де проходила виставка на тему “Права людини” і були представлені напрацювання й успішні проекти громад Мерефи та Старого Салтова. Ввечері відбулася зустріч у громадському інформаційно-виставковому центрі “Mediaprostir”, під час якої місцеві громадські організації – “Спільнота активної молоді – САМ”, Молодіжний Центр “Освіторіум”, ГО “Громадський контроль”, автор аналітичної системи закупівель “Clarity Project”, ГО “Молодь Дніпра” – презентували свої досягнення. Присутніми там були і представники влади. Після зустрічі пройшло вільне спілкування, обмін ідеями та контактами для подальшої співпраці.

Ключовим візитом другого дня стала поїздка до Покровської ОТГ. Перлинами тут можна вважати сучасну бібліотеку, скейт-парк та, звичайно, саму молодь, яка за короткий час від створення громади впровадила велику кількість розважальних, екологічних, навчальних заходів і проектів. Вечірньою прогулянкою берегом величного Дніпра завершився другий день цього візиту. Однозначно цікавою й корисною була ця поїздка як для гостей, так і для приймаючих громад та ГО. Обмін досвідом дозволить втілити ще більше ідей і проектів, а обмін контактами – запорука подальшої співпраці та більшої ефективності всіх учасників цієї події.