Громадські Шкільні Бюджети Участі

Громадські Шкільні Бюджети Участі

Громадські Шкільні Бюджети Участі Тільки нещодавно оголосили про старт ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії» на Чернігівщині, як вже час розповідати про її новий етап.
Так, 60 шкільних команд із громад-партнерів Швейцарсько-український проєкт DECIDE, а саме Чернігівської ТГ (Пресслужба Чернігівської міської ради), Менська міська рада, Березнянська селищна рада та Коропська селищна рада, фіналізували ідеї своїх проєктів. А це означає, що наближаємося до вирішального етапу – голосування на рівні громад!
Але спершу розкажемо про хакатони, масштаби яких вражають, адже участь у них взяли більш як 360 учнів та учениць із 51 закладу освіти області. Зокрема, у Чернігові активно попрацювали 140 дітей із 28 команд.

«Голосування у межах ШГБ дуже подібне місцевим виборам. Тут все серйозно – утворюємо учнівські виборчі комісії та залучаємо спостерігачів, – пояснює Omelichkin Sergii, координатор ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії» проєкту #DECIDE. – Але перед цим проводимо хакатони, на яких фіналізуємо самі заявки. У кожній команді є помічники – це дорослі, які можуть щось підказати з питань бюджету та особливостей реалізації проєкту».
На хакатонах команди ще раз обговорили свої ідеї, побрейнштормили та вже почали готуватися до передвиборної агітації. Голосування за шкільні громадські проєкти стартує вже 22 травня, тобто з наступного тижня. У Чернігові змагатимуться 27 iдей, серед них оберуть 2 проєкти-переможці.
Кореспондентам Телеканал “Дитинець” чернігівські школярі розповіли свої ідеї 👉 bit.ly/3I0A9nh. За словами Дарини Дусюк, учениці 7 класу, про кафе у місцевій школі №35 мріяли давно: «Зараз у нас з’явилася нагода здійснити цю мрію, тож розробляємо проєкт шкільного кафе. Впевнені, це буде гарне місце для перезарядки».

Натомість у школі №30 мріють про зону відпочинку. «У нас всі дуже активні! Наша команда опитала вчителів і дітей. Виявилося, що було би круто організувати зону відпочинку, бо це всім потрібно. Тим паче, хочемо проводити різні заходи, але зараз немає можливості, де саме це робити», – розповідає Домініка Старченко, учениця 8 класу.
Осучаснити шкільне подвір’я – такий план у команди ліцею №32. Вероніка Фесюра, лідерка учнівського самоврядування, розповідає, що на подвір’ї хочуть проводити зустрічі, тренінги та різні заходи. «У нас ще є шкільне телебачення, тож можна буде знімати там цікаві репортажі», – додає учениця.
Які ще ідеї планують втілити школярі Чернігова – дивіться у сюжеті Новий Чернігів 👉 bit.ly/3VVageA.

І традиційно дякуємо Агенція локальних ініціатив та Поруч!
Вже у червні дізнаємося, які саме шкільні громадські проєкти перемогли, але обов’язково будемо ділитися деталями про хід голосування 😉
Проєкт DECIDE впроваджується ГО DOCCU та PHZH International Projects in Education за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні.