Розвиток молодіжного підприємництва на Львівщині

Розвиток молодіжного підприємництва на Львівщині

Протягом двох днів – 28-29 серпня на Львівщині відбувся черговий етап проєкту «Об’єднання та підвищення взаєморозуміння української молоді через розвиток молодіжного підприємництва та розбудови місцевих громад Донецької, Львівської, Харківської та Херсонської областей».

Учасники, які були відібрані після першого етапу на дводенний хакатон у місті Дрогобич, були сформовані у команди і розробляли власні бізнес-ідеї, вдосконалювали їх завдяки постійному спостереженню і консультуванню бізнес-тренерів.

Завдяки проектним заходам учасники отримали практичні знання створення емпатичних карт цільової аудиторії, розробки бізнес-плану та практичні навички безпосереднього створення бізнес-плану, а саме: опису бізнес-ідеї, продукції, розробки плану маркетингу, виробництва та/або надання послуг, цінової політики, юридичного плану, оцінці ризиків бізнес-плану, пропрацювання фінансового плану, також учасники навчились готувати презентації та пітчинги власних бізнес-ідей, які допоможуть в подальшому знайти партнерів, спонсорів тощо для реалізації власних бізнес-планів.

«Це було два дні реального тест-драйву в бізнес життя, емоційного та інтелектуального драйву, величезного об’єму синергії під час роботи з командою та тренерами, де ми відчували і розуміли один одного з півслова і навіть погляду. Мікросвіт взаємоповаги, взаємопідтримки і взаємодопомоги. Було єдине бажання зробити якомога добре, без жодних проявів конкуренції між командами. Всі були як одна велика сім’я і кожен зі своїми особливостями, повним прийняттям. Відчуття свободи і комфорту. Цю атмосферу сформували тренера і їм Величезніше СПАСИБІ і респект за таку працю, – розповідає учасниця хакатону Мар’яна Мирошниченко. – Щодо професійної сторони. Тут суцільний WOW! Інформація надавалася послідовно, глибоко в кожній підтемі. Тренера розкривали усі нюанси та «підводні камені» підприємництва в Україні. Професійна термінологія подавалася дуже доступно і зрозуміло. Щоразу після кожного інфоблоку виділявся кокретний час на його практичне застосування до своєї бізнес ідеї. Тренерами вчасно вводилися корективи, конструктивно з аргументованими поясненнями. Це подавалося як погляд зі сторони, що давало змогу самому дійти до правильного висновку. Найцінніший профільний інтенсив, який я коли-небудь проходила. Мозги ефективно і потужно працювали 7 годин нон-стоп. Після того, правда, була виснажена і щаслива. За два дні отримала гігантську порцію ключових і обширних знань з прописання бізнес ідеї, маркетингу, визназення цільової аудиторії, промоції, ціноутворення, категорії товарів, обрахунків фінансів, оподаткування, навиків пічінгу. Чесно 5 років навчання у ВНЗ на економічній спеціальності мені цього практичного і корисного, що реально потрібно для започаткування власної справи молодому підприємцю – НЕ дало. Тому щиро ДЯКУЮ, що такі проекти є, вони доступні і є в нашій країні такі професійні тренера».

У фінальній частині хакатону журі, у складі бізнес-тренерів –  Надії Карплюк та Наталії Колодій, начальниці відділу молоді Дрогобицької міської ради – Олександри Пашко та начальниці відділу молоді Львівської обласної державної адміністрації – Софії Курман, на основі презентації бізнес-ідей обрали 5 переможців, які будуть представляти Львівщину на «Young Business Camp». Безпосередньо молодіжний бізнес-табір відбудеться в вересні на сонячній Херсонщині.

«Приємно спостергіати за командною роботою учасників хакатону під час напрацювання молодіжних бізнес ідей. Кожна ідея тут самостійна і гармонійна, спрямована на вирішення конкретних проблем громади. Це пропозиції зовсім нового якісного продукту та послуг на ринку. Спостерігаючи за презентацією проектів, виникає відчуття гордості за досконалість думок і відповідальність за кожне висловлювання учасників. Переконана, що хакатон дасть можливість розвитку особистостей, які розвиватимуть сильні, креативні та привабливі для роботи й життя громади» – сказала Софія Курман, начальник відділу молоді Львівської обласної державної адміністрації.

Проєкт реалізовує Всеукраїнська громадська організація Поруч за підтримки Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні та за сприяння Відділу молодіжної політики Департаменту інформаційної політики Львівської облдержадміністрації і відділу молоді Дрогобицької міської ради. Регіональним партнером на Львівщині Фонд «Право і демократія».