Тренінг: Sexess – NSU – Nordisk Samorganisation för Ungdomsarbete

Тренінг: Sexess – NSU – Nordisk Samorganisation för Ungdomsarbete

З 27 по 30 серпня тривав міжнародний тренінг Sexess, організований громадською організацією NSU – Nordisk Samorganisation för Ungdomsarbete на тему сексуальної освіти.

Sexess зібрав представників Данії, Фінляндії, Італії, Мальти, Великобританії, Вірменії, Росії, Білорусі та наших українськіх учасників серед яких були вчителі загальноосвітніх шкіл, учні старших класів та навіть посадові особи в сфері освіти.

Координаторками проєкту в Україні виступили гендерна експертка Марія Тищенко та начальниця управліня освіти Каховської міської ради Леся Аркуша.

В умовах пандемії тренінг проходив в змішаному режимі. Українські учасниці переважно з міста Каховка зібрались всі разом в чудовому готельному комплексі на березі Дніпра “Яхт-клуб Marine” та плідно працювали і взаємодіяли з іншими учасниками дистанційно через Zoom конференцію.

Тема сексуальної освіти в українському суспільстві наразі викликає дуже суперечливі відгуки. Дається взнаки низька обізнаність та відсутність необхідної інформації з теми. Участь в проєкті відверто оголила різницю в свідомостях різних поколінь і в свідомостях різних національностей.  Відчувався брак досвіду виладання теми в закладах освіти, та низький рівень загальної суспільної обізнаності з тем гендеру, сексульного здоров’я як фізичного так і психологічного.

Програма тренінгу включала в себе бурхливі обговорення теми згоди в стосунках (consent), впливу порно, психологічних та суспільних тисків. Запрошені спікери розкривали теми ЛГБТ, гендерної рівності та впровадження сексуальної освіти в різних країнах. Експерти ділились презентаціями, тулкітами, різноманітними відео та візуальними матеріалами, які можна застосовувати при навчанні цієї теми для молоді. Учасники долучались до захопливих розминочних тестових завдань з теми, підготованих організаторами в kahoot  та стікерної дошки.

Дуже цінним для української групи була саме інформаціїна підтримка з боку більш досвічених учасників з інших країн та, безумовно, навчальні матеріали.

В кінці тренінгу кожна група порацювала самостійно і представила власну презентацію, яким чином буде впроваджена сексуальна освіта у кожного на місцях.

Всі отримали величезне задоволення від знайомства, спілкування та взаємодії один зодним. Для всіх учасників це був цінний досвід обміну думками та настановами по подальшому втіленню в життя такої життєво необхідної теми.