Почесний доктор і Герой місцевої демократії

Почесний доктор і Герой місцевої демократії

Виконавча директорка ГО «ВГО «Поруч» Марія Тищенко отримала почесний докторський ступінь факультету культури та суспільства Університету Мальмо. Звичайно, це відбулося завдяки активній громадській позиції нашої лідерки, її багаторічній співпраці з активістами й однодумцями з цього чудового шведського міста. Треба зазначити, що Марія — випускниця Шведського інституту (SAYP). Мережа випускників SAYP опікується розширенням можливостей роботи в малих громадах із сільської місцевості та постконфліктних районів України. Особливу увагу приділяється молодіжній діяльності та проєктам щодо гендерної рівності. Серед напрямів надання гуманітарної допомоги, особливо у світлі трагічних подій останніх місяців в Україні, — фінансова підтримка людей, які потребують допомоги, у співпраці з фондами й організаціями ЄС та евакуація людей з України за кордон.

Також у співпраці зі Шведським інститутом і загалом із громадським суспільством Швеції Марія, як натхнен ниця й керівниця «Поруч», стояла на чолі успішного започаткування цілої низки важливих проєктів.

Уже протягом багатьох років у багатьох навчальних закладах України ВГО «Поруч» упроваджує програму так званої Школи миру, у рамках якої не тільки проводилося навчання засад миробудування, ненасильницьких методів розв’язання конфліктів серед дітей і їхніх педагогів, влаштовувалися таборування в різних мальовничих куточках нашої країни, а й надавалися кошти та матеріальна й методична допомога в облаштуванні у школах Класів миру. Цьогоріч, попри воєнні дії в нашій країні, із початком нового навчального року цей проєкт також працюватиме.

Якщо згадати події попередніх років, то в рамках цієї співпраці треба відзначити Інтелектуальний семінар «Роль академічної науки в соціальних інноваціях та соціальному підприємництві» (січень 2016 р.); Міжнародний семінар «Соціальна відповідальність за сталий розвиток» (квітень 2016 р.); семінар «Соціальна мобілізація молоді для сталого місцевого розвитку» (жовтень того ж року). У квітні 2017 р. Шведський інститут і ГО «Поруч» у співпраці з ВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» (де Марія працює викладачем) та за інформаційної підтримки Посольства Швеції організували проведення шведською експерткою Леною Андерссон лекції для українських студентів «Гендер і корупція».

У травні 2017 року Марія здобула новий досвід під час проходження стажування в центрі соціального підприємництва, яке було підтримано Шведським інститутом.

У березні 2018 року в Києві відбулася ще одна відкрита лекція Лени Андерссон «Чи жінки менш корумповані, ніж чоловіки?» У цей самий період проходило місячне стажування в «Поруч» шведської експертки з гендерних питань Джастін Сантана Міранда.

За підтримки Програми Creative Force Шведського інституту ГО «Поруч» запровадила проєкт «Просування гендерної рівності через Forum Theater».

У сфері професійного розвитку та нетворкінгу в червні 2018 року в Києві відбувся шведсько-український бізнес-форум; також Марія Тищенко брала участь у щорічних зборах випускників у Стокгольмі. Ну, і, звичайно, «Поруч» завжди активно популяризує Швецію, її традиції та стиль життя серед молодих українців, студентів, педагогів.

Серед прикладів плідної співпраці Марії з представниками громадського суспільства міста Мальмо в нещодавні місяці стало проведення евакуації людей з України за кордон та надання фінансової підтримки нужденним (у співпраці з фондами та організаціями ЄС) через російську агресію.

«Від імені всіх цих людей і від себе особисто я щиро дякую всім вам за цю підтримку; за гостинність і душевну теплоту, з якою прийняли та розмістили в себе тих українців, що вимушені були покинути свої рідні домівки, шукаючи притулку в місцях без війни та руйнацій (серед яких і чимала кількість українців з інвалідністю), і за доправлення гуманітарної допомоги тим людям, хто залишався в стражденній, знесиленій, але нескореній Україні. Я щиро впевнена: саме завдяки також і вашій підтримці українці спроможні перемогти в запеклій справедливій боротьбі за свободу та мир на своїй землі, одночасно виборюючи перемогу засад демократії та загальнолюдських цінностей у всьому світі! — Говорить Марія Тищенко. І додає: «Я щиро вдячна за надання мені цього почесного та дорогоцінного звання. Для мене, як і для всіх моїх однодумців — волонтерів громадської організації «Поруч», яких я уособлюю, — це справді найвища оцінка та визнання нашої роботи та громадянської позиції, як в Україні, так і в співпраці з людьми доброї волі по всьому світу, зокрема й Швеції».

https://mau.se/en/news/human-rights-advocate-to-receive-honorary-doctorate/