Виконавча директорка ГО «ВГО «Поруч» Марія Тищенко отримала почесний докторський ступінь факультету культури та суспільства Університету Мальмо. Звичайно, це відбулося завдяки активній громадській позиції нашої лідерки, її багаторічній співпраці з активістами й однодумцями з цього чудового шведського міста. Треба зазначити, що Марія — випускниця Шведського інституту (SAYP). Мережа випускників SAYP опікується розширенням можливостей роботи в малих громадах із сільської місцевості та постконфліктних районів України. Особливу увагу приділяється молодіжній діяльності та проєктам щодо гендерної рівності. Серед напрямів надання гуманітарної допомоги, особливо у світлі трагічних подій останніх місяців в Україні, — фінансова підтримка людей, які потребують допомоги, у співпраці з фондами й організаціями ЄС та евакуація людей з України за кордон.
Також у співпраці зі Шведським інститутом і загалом із громадським суспільством Швеції Марія, як натхнен ниця й керівниця «Поруч», стояла на чолі успішного започаткування цілої низки важливих проєктів.
Уже протягом багатьох років у багатьох навчальних закладах України ВГО «Поруч» упроваджує програму так званої Школи миру, у рамках якої не тільки проводилося навчання засад миробудування, ненасильницьких методів розв’язання конфліктів серед дітей і їхніх педагогів, влаштовувалися таборування в різних мальовничих куточках нашої країни, а й надавалися кошти та матеріальна й методична допомога в облаштуванні у школах Класів миру. Цьогоріч, попри воєнні дії в нашій країні, із початком нового навчального року цей проєкт також працюватиме.
Якщо згадати події попередніх років, то в рамках цієї співпраці треба відзначити Інтелектуальний семінар «Роль академічної науки в соціальних інноваціях та соціальному підприємництві» (січень 2016 р.); Міжнародний семінар «Соціальна відповідальність за сталий розвиток» (квітень 2016 р.); семінар «Соціальна мобілізація молоді для сталого місцевого розвитку» (жовтень того ж року). У квітні 2017 р. Шведський інститут і ГО «Поруч» у співпраці з ВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» (де Марія працює викладачем) та за інформаційної підтримки Посольства Швеції організували проведення шведською експерткою Леною Андерссон лекції для українських студентів «Гендер і корупція».
У травні 2017 року Марія здобула новий досвід під час проходження стажування в центрі соціального підприємництва, яке було підтримано Шведським інститутом.
У березні 2018 року в Києві відбулася ще одна відкрита лекція Лени Андерссон «Чи жінки менш корумповані, ніж чоловіки?» У цей самий період проходило місячне стажування в «Поруч» шведської експертки з гендерних питань Джастін Сантана Міранда.
За підтримки Програми Creative Force Шведського інституту ГО «Поруч» запровадила проєкт «Просування гендерної рівності через Forum Theater».
У сфері професійного розвитку та нетворкінгу в червні 2018 року в Києві відбувся шведсько-український бізнес-форум; також Марія Тищенко брала участь у щорічних зборах випускників у Стокгольмі. Ну, і, звичайно, «Поруч» завжди активно популяризує Швецію, її традиції та стиль життя серед молодих українців, студентів, педагогів.
Серед прикладів плідної співпраці Марії з представниками громадського суспільства міста Мальмо в нещодавні місяці стало проведення евакуації людей з України за кордон та надання фінансової підтримки нужденним (у співпраці з фондами та організаціями ЄС) через російську агресію.
«Від імені всіх цих людей і від себе особисто я щиро дякую всім вам за цю підтримку; за гостинність і душевну теплоту, з якою прийняли та розмістили в себе тих українців, що вимушені були покинути свої рідні домівки, шукаючи притулку в місцях без війни та руйнацій (серед яких і чимала кількість українців з інвалідністю), і за доправлення гуманітарної допомоги тим людям, хто залишався в стражденній, знесиленій, але нескореній Україні. Я щиро впевнена: саме завдяки також і вашій підтримці українці спроможні перемогти в запеклій справедливій боротьбі за свободу та мир на своїй землі, одночасно виборюючи перемогу засад демократії та загальнолюдських цінностей у всьому світі! — Говорить Марія Тищенко. І додає: «Я щиро вдячна за надання мені цього почесного та дорогоцінного звання. Для мене, як і для всіх моїх однодумців — волонтерів громадської організації «Поруч», яких я уособлюю, — це справді найвища оцінка та визнання нашої роботи та громадянської позиції, як в Україні, так і в співпраці з людьми доброї волі по всьому світу, зокрема й Швеції».
https://mau.se/en/news/human-rights-advocate-to-receive-honorary-doctorate/