“Енергія поколінь – співпраця молоді та людей старшого віку задля децентралізації”

“Енергія поколінь – співпраця молоді та людей старшого віку задля децентралізації”

5-6 травня відбувся старт ще одного напрямку проекту «Енергія поколінь – співпраця молоді та людей старшого віку задля децентралізації» в межах Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ, Ешборн, Німеччина – дводенних тренінгів для всіх груп населення селищ Немішаєве, Микуличі, Клавдієво-Тарасове, Бабинці, Козинці Київської області.

Перший тренінг під назвою «Ефективна комунікація та згуртування громади» за фасилітації експертів ВГО «Поруч» Віри Усик  та Тетяни Матусевич відбувся в селищі Немішаєве. Учасники – а серед них були і селищний голова Немішаєве Сергія Замідри , і депутати місцевої влади, і представники місцевих ГО та Молодіжного парламенту.

Учасники мали змогу:
розглянути основи ефективної комунікації, її типи та канали сприйняття, роль засобів масової інформації у забезпеченні зовнішньої та внутрішньої комунікації у громаді;
подискутувати про особливості маргінальних та соціально вразливих груп населення;
поділитися історіями участі мешканців у вирішенні актуальних питань розвитку громади;
продемонструвати творчий підхід до завдань і потренуватися в самооцінці та самопрезентації.

5 травня також продовжилися тренінги для молоді «Школа лідерства» для школярів таких населених пунктів як Немішаєве, Микуличі, Клавдієво-Тарасове, Бабинці, Козинці.

На зустрічі під назвою «Персональний бренд лідера та види лідерства» за експертної підтримки ВГО «Поруч» Христини Гиренко та Оксани Мельник.

Під час тренінгу учасники мали змогу :
розглянути стилі лідерства, типи лідерів;
оцінити основні лідерські якості та зрозуміти засади їх формування;
попрацювати над розробкою власного бренду.

Родзинкою першого дня стало об’єднання учасників двох напрямків – Школи лідерства та тренінгу – під час проведення однієї з вправ щодо комунікації.

Цей півгодинний експеримент, який дав змогу об’єднати досвід та амбітність, мудрість та молодість, показав, що люди всіх поколінь можуть знайти спільне бачення вирішення будь-яких завдань.

Наступний тренінг на тему «Партисипація та механізм впливу громадян на вирішення питань місцевого розвитку» відбудеться 12-13 травня в Микуличах для всіх груп населення Немішаєве, Микуличі, Клавдієво-Тарасове, Бабинці, Козинці. Також для тренінг для школярів відбудеться 12 травня в Немішаєвському міському будинку культури.

Чекаємо з нетерпінням наступних зустрічей.
Нагадаємо, що Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом і його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.