Проект “Сприяння гендерній рівності через метод форум-театру”

Проект “Сприяння гендерній рівності через метод форум-театру”

Всеукраїнська громадська організація “Поруч” та шведська організація STPLN (https://stpln.org/) успішно реалізували соціальний проект “Сприяння гендерній рівності через метод форум-театру” в українських громадах. Проект імплементується завдяки фінансовій підтримці програми Creative Force (https://si.se/en/apply/funding-grants/creative-force/) Шведського Інституту (Swedish Institute (https://si.se/en)).
Проект спрямований на розробку та адаптування методу форум-театру як культурного підходу до вирішення проблеми гендерно-нерівномірного розподілу лідерства в українських громадах та подолання існуючих стереотипів у суспільстві.
10-11 травня, українські та шведські експерти провели партнерську зустріч у Києві, під час якої поділилися досвідом своїх організації у роботі із громадами, розглянули контекст проблем гендерної нерівності в Україні, розробили плани щодо подальшої співпраці. Крім цього, було обговорено програму воркшопу та використання методу форум-театру у громадах.
Також, у Києві відбулася зустріч випускників Шведського Інституту – Марії Тищенко, Світлани Гаращенко та Кароліни Мазейтіте, що продовжують застосовувати отримані знання під час стажування у Швеції.
Протягом 12-13 травня, було проведено два воркшопи – у м. Мерефа та смт. Старий Салтів (Харківська область), в яких взяло участь 36 активістів із Мереф’янської, Старосалтівської та Роганської об’єднаних територіальних громад.
Учасники різного віку та професій розглянули суть поняття “гендер”, соціальні та біологічні ролі чоловіків та жінок, дослідили гендерні стереотипи та проблеми гендерної нерівності в Україні. Цікаві кейси та практики забезпечення гендерної рівності у Швеції представили Кароліна Мазейтіте та Лена Льолфінг. Після цього, активісти готували та розігрували ситуації гендерної нерівності, з якими вони стикаються щодня, та намагалися знайти шляхи їх виправлення через креативний метод форум-театру.
За результатами воркшопів, 82,4% учасників визнали форум-театр ефективним методом для вирішення проблем гендерної нерівності в Україні та подоланням стереотипів. Крім того, 94,1% активістів визнали покращення власної обізнаності з гендерних питань в результаті участі у заході. Такі результати демонструють ефективність обраної методології та створюють перспективи для продовження реалізації проекту в інших громадах.
Експертну команду проекту склали Кароліна Мазейтіте, Лена Льолфінг (Швеція); Марія Тищенко, Світлана Гаращенко, Христина Гиренко, Олександр Потій, Ольга Воропай, Анастасія Сулима, Владислав Дементьєв (Україна). Координацію проекту здійснювали Кароліна Мазейтіте (STPLN) та Владислав Дементьєв (ВГО “Поруч”).