Дослідження «Гендерні аспекти зайнятості в енергетичному секторі України»

Дослідження «Гендерні аспекти зайнятості в енергетичному секторі України»

USAID Проєкт енергетичної безпеки та ГО «ВГО «Поруч» презентували ключові висновки й рекомендації за підсумками дослідження «Гендерні аспекти зайнятості в енергетичному секторі України».

Дослідження має на меті привернути увагу представників енергетичних компаній, державних установ та громадських організацій до можливості отримання соціально-економічного ефекту завдяки поліпшенню ґендерної збалансованості зайнятості в енергетичному секторі України. Енергетичні компанії зможуть використовувати результати дослідження для розробки гендерної-чутливої політики компанії, процедур її реалізації відповідно до вимог міжнародних стандартів та національного законодавства та підвищення ефективності взаємодії зі стейкхолдерами компанії, завдяки запровадженню інструментів запобігання та протидії гендерній дискримінації згідно з вимогами стандартів ISO та OECD. Для Міністерства енергетики України результати дослідження «Гендерні аспекти зайнятості в енергетичному секторі України» можуть слугувати джерелом інформації про наявні гендерні проблеми у енергетичній галузі.

Результати дослідження свідчать, що принципи «інклюзивності» та «гендерної рівності» не увійшли в п’ятірку пріоритетних для більшості опитаних керівників енергетичних підприємств, а це відображає зорієнтованість керівництва на розв’язання поточних завдань — тих, від яких безпосередньо залежать господарські та суспільні результати діяльності компаній. Виражене недооцінювання важливості проблем гендерної рівності, виявлене дослідженням, свідчить про те, що керівництво більшості енергетичних компаній не вбачає прямого зв’язку між проблемами забезпечення компанії кваліфікованими працівниками й тими обмеженнями, що перешкоджають використанню повною мірою трудового потенціалу жінок в енергетиці.

Звіт «Гендерні аспекти зайнятості в енергетичному секторі України» можна переглянути за посиланням: Gender_energy_report-short-web (1) .

У презентації взяли участь представники Міністерства енергетики України на чолі із заступником Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярославом Демченковим, експертка  з гендерних питань USAID Проєкту енергетичної безпеки Юлія Галустян, від ГО «ВГО «Поруч» – координаторка проєкту Марія Тищенко, керівник дослідницького компонента Денис Верба та аналітикиня Ольга Чернюк. До відкритої експертної дискусії долучилися експертка з питань гендерної рівності та реформ Наталя Чермошенцева, юристка та експертка з оцінки гендерного впливу Олена Зайцева, гендерна експертка Галина Бережна

Запис трансляції https://cutt.ly/SbKolbT