Міжнародна навчальна програма «Human Rights Based Approach» для представників місцевого самоврядування

Міжнародна навчальна програма «Human Rights Based Approach» для представників місцевого самоврядування

Шведський міжнародний центр місцевої демократії (ICLD) розпочав відбір учасників на програму тренінгу «Human Rights Based Approach». Такий навчальний тренінг призначений для місцевих органів влади, громадськості та обраних політиків з Албанії, Боснії та Герцеговини, Грузії, Косово, Північної Македонії, Молдови, Чорногорії, Сербії, Туреччини й України.

Учасники мають сформувати команди з трьох осіб від одного населеного пункту/організації та подати заявки щодо муніципального виклику — «проєкту розвитку», з яким вони працюватимуть протягом 18-місячної міжнародної програми навчання.

 

Головна мета — посилення поточних процесів змін, що сприяють соціальному та економічному розвитку, зміцненню установ в органах місцевого самоврядування і регіонах. Це має бути досягнуто шляхом інтеграції роботи органів місцевого самоврядування з правами людини, щоб рівність, участь, прозорість і відповідальність у муніципалітетах стали реальністю. Учасники навчання вивчать нові методи роботи й отримають більше знань з питань гендерної рівності, участі, прозорості та підзвітності. У рамках програми використовуються різноманітні навчальні методи, але основна увага приділяється діалогічним методам і навчальним відвідуванням. Також серед цілей програми — розвиток учасниками своїх національних і міжнародних мереж.

 

Програма тренінгу пропонує:

►Навчання з прав людини, підходу, заснованого на правах людини.

►Вплив на різний політичний досвід.

►Двотижневий навчальний візит у шведський муніципалітет чи регіон.

►Муніципалітет, який бере участь, допомагає досягти Цілей сталого розвитку.

Переваги участі в програмі:

цінний обмін знаннями та досвідом;

розвиток регіональних і міжнародних мереж;

підтримка поліпшення участі, рівності, прозорості та підзвітності в місцевому самоврядуванні.

По закінченню навчання учасники:

  • ознайомляться з децентралізованою місцевою владою та підходом, що базується на правах людини, з особливою увагою на рівних можливостях, участі, прозорості/боротьбі з корупцією та підзвітності;
  • ознайомляться з місцевим розвитком в умовах демократії з порівняльної точки зору;
  • матимуть інструменти, необхідні для підтримки місцевого розвитку та місцевої демократії з допомогою підходу, заснованого на правах людини;
  • вмітимуть виконувати роботу з управління змінами та стратегічного планування;
  • розширять національні й міжнародні мережі в галузі місцевого розвитку, прав людини та управління.

Програма базується на розумінні концепції прав людини, приділяє велику увагу тим, хто є найбільш маргіналізованим, виключеним або дискримінованим. Одна з цілей програми — зміцнення інституційної спроможності та інтеграція мислення на основі розуміння прав людини на місцевому рівні та в муніципальній службі.

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ!

► Подати заявку на участь в тренінгу можна за посиланням.

Дедлайн подачі — 15 січня 2020 року.

►Робоча мова програми — англійська. Подати заявку може команда з трьох осіб, з числа: органів місцевого самоврядування, громадськості та обраних політиків.

► Більше про навчальну програму можна дізнатися https://icld.se/en/international-programmes/the-programmes/itp-local-governance-with-a-rights-based-approach-2/

► Сторінка ICLD у мережі Фейсбук (перейти):  https://www.facebook.com/InternationalCentreforLocalDemocracy

Контакти:

Марія Тищенко, менторка ICLD

тел.: +380 660 70 23 83

e-mail: tyshchenko@poruch.ua