“Поруч” із “Новою Енергією” – на допомогу студентам-ВПО

“Поруч” із “Новою Енергією” – на допомогу студентам-ВПО

Запорукою особистого розвитку та захисту прав студентів із окупованих територій виступає можливість їх інтеграції до приймаючої громади під час та після завершення навчання. 23 квітня 2019 року в Харкові відбувся круглий стіл «Студенти-ВПО та місцева молодь: аналіз стану інтеграційних процесів у Харківській області». Круглий стіл був організований місцевою дружньою та мотивованою командою ГО «Нова Енергія». В межах заходу експерти мали змогу обговорити питання адаптації молоді з числа ВПО, виявити чинники, що перешкоджають інтеграції, запропонувати шляхи налагодження комунікацій між місцевою молоддю та внутрішньо переміщеними особами.

Розпочався круглий стіл із презентації результатів дослідження стану інтеграційних процесів у Харківській області, яке було проведено ГО «Нова Енергія» – місцевим регіональним партнером ГО «ВГО «Поруч». Керівник проекту Дмитро Вітвіцький разом із представницею харківської команди Альоною Романчик розповіли про методику проведення дослідження, ознайомили з процесами підготовки аналітичного документу та попередніми результатами дослідження. Після презентації своїми думками поділилися учасники круглого столу. Ольга Аверина, радниця з питань ВПО у Харківській області, зазначила, що на її погляд найбільш актуальними проблемами для молоді ВПО є надзвичайна складність оформлення документів та відсутність механізмів підтримки з боку влади під час процесу соціалізації. «Я не можу сказати, що нічого не робиться. Питання в тому, що всі дії повинні бути системними!» – зазначила доповідачка. Людмила Гончарова, начальник управління соціальних гарантій Департаменту соціального захисту населення при ХОДА, розповіла аудиторії про особливості надання різних видів державної соціальної підтримки студентській молоді з числа ВПО. Вона зазначила, що лише половина студентів з усіх внутрішньо переміщених осіб отримують соціальну стипендію. Наприкінці заходу учасники круглого столу висловили свої пропозиції, впровадження яких могло б значно прискорити інтеграційні процеси. Серед найбільш цікавих можна виділити:

– Залучення студентів із числа ВПО до участі у профспілкових організаціях, що функціонують при кожному ВНЗ, адже саме керівники цих структур є найбільш обізнані про проблеми студентства.

– Організація бізнес-інкубаторів при вищих навчальних закладах із врахуванням їх специфіки та спеціалізації. Ця ініціатива допоможе вирішити проблему пошуку першого робочого місця для студента.

Захід організовано в межах проекту «Громадський супровід інтеграції студентської молоді з числа ВПО і студентів з тимчасово окупованих територій в приймаючі громади Київської, Львівської, Харківської та Херсонських областей», що реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Проект адмініструє ВГО «Поруч» (Київ); місцевими регіональними партнерами є БФ «Право і демократія» (Львів), Благодійне товариство «Центр суспільних програм» (Херсон), ГО «Нова Енергія» (Харків).