Як уже анонсувалося на нашому сайті раніше, з 10 по 12 квітня цього року в столиці Латвії – Ризі у межах проекту «Творчі галузі для забезпечення рівності Балтійського регіону» відбувся регіональний форум партнерства ArtGora. Місцем проведення заходу був факультет архітектури та дизайну Ризького технічного університету. Країни-організатори: Швеція, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Німеччина, Грузія та Україна. Одним зі співорганізаторів заходу від України стала ГО «ВГО «Поруч».
Нагадаємо, що ArtGora – це регіональне співробітництво між кількома партнерами з регіону Балтійського моря (BSR) (Естонією, Латвією, Литвою, Швецією та Німеччиною) і країнами Східного партнерства (Грузією й Україною).
Серед проектів і цілей співробітництва – залучення зацікавлених сторін із країн BSR та Східного партнерства для обміну досвідом і налагодження регіональної співпраці для вирішення спільних проблем через мистецтво й культуру; підвищення обізнаності щодо ролі культури у популяризації ґендерної рівності та обміну кращими практиками з вирішення цього завдання у цільових регіонах; генерування інноваційних рішень та ідей проектів для майбутньої регіональної співпраці.
Програма форуму була розрахована на три завдання:
* Обмін ідеями, думками та передовим досвідом між активістами в мистецькій і інших творчих галузях, що працюють над просуванням ґендерної рівності.
* Обговорення ролі мистецтв у просуванні ґендерної рівності в цільових країнах.
* Створення інноваційних ідей і партнерських відносин для майбутньої співпраці.
Протягом трьох насичених днів серед численних цікавих і корисних для учасників заходів програми відбулися феміністська екскурсія Ригою, практикуючі лабораторії у різноманітних форматах, участь у відкритті виставки Катріни Нейбурга в Центрі сучасного мистецтва та багато іншого.
Від команди організаторів у форумі брала участь директорка ГО «ВГО «Поруч» Марія Тищенко, експертка Гаращенко Світлана, які провели воркшоп на тему «Мультикультурні виклики та гендер».
Серед гостей заходу була Оксана Саржевська-Кравченко (керівниця МБФ «Ізоляція» – некомерційної недержавної платформи для культурних ініціатив у Києві), а творчих активістів України представляли Оксана Брюховецька (Центр візуальної культури), Тамара Береш (Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою») та Світлана Гаращенко (експертка з оцінки впливу ґендерних питань).