У Львові говорили про стан підтримки студентів-ВПО

У Львові говорили про стан підтримки студентів-ВПО

 

Минулого тижня у Львові, в малій залі Львівської обласної державної адміністрації, пройшов круглий стіл «Стан реалізації молодіжної політики з підтримки студентів з тимчасово окупованих територій та студентів-ВПО. Аналіз інтеграційних процесів у Львові та Львівській області». Учасниками заходу стали представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, неурядового сектору, сфери освіти, представники студентства.

Під час круглого столу відбулась презентація результатів дослідження «Молодіжна політика та аналіз стану інтеграційних процесів. Налагодження механізмів активної співпраці студентської молоді з числа внутрішньо переміщених осіб, студентів з тимчасово окупованих територій і місцевого молодіжного середовища у Львові та Львівській області».

Презентував дослідження керівник проекту Дмитро Вітвіцький, який розповів про механізми його проведення і поділився своїми враженнями щодо залучення основних стейкхолдерів.

«З карти стейкхолдерів, яку ми визначили для проведення дослідження, взяли участь у дослідженні 23 особи, з яких 35% є представниками органів влади, 22% стейкхолдерів представляли студентство. Досить «цікавою» стала  позиція працівників апарату міського голови та виконкому Львівської міської ради. Абсолютна більшість із цих стейкхолдерів практично ховались від інтерв’юерів, а дехто взагалі заявив, що про молодіжну політику під час президентської кампанії говорити нічого не буде. Дивина, та й годі! Водночас мер Львова на Міжнародній конференції з публічного адміністрування безапеляційно заявив про гарно налагоджену роботу з молоддю і про те, що практику в установах і підрозділах Львівської міської ради пройшли більше 10 тисяч студентів. Але діяльність виконкому в галузі молодіжної політики фактично суперечить цим заявам Андрія Садового. Про незадовільну роботу з молоддю в місті свідчать і результати дослідження, — сказав Дмитро Вітвіцький. — Результати дослідження також підтверджують потребу у проведенні аналітичної роботи з молодіжної політики, посилення зв’язку бізнесу і студентства та налагодження системної роботи молодіжних громадських організацій, зокрема в частині розробки стратегій та операційних планів».

Дмитро Вітвіцький назвав основні висновки дослідження: це високий рівень поінформованості стейкхолдерів щодо проблематики студентської молоді на Львівщині; в області діє чимало молодіжних і студентських програм і проектів; гарно налагоджена співпраця органів влади зі студентською молоддю; достатньо високий загальний рівень активності молодіжних і студентських організацій.

На круглому столі з інформацією про пріоритети молодіжної політики на Львівщині виступила начальник відділу молоді Львівської обласної державної адміністрації Софія Курман. Пані Софія зазначила, що в області створено 10 молодіжних центрів, основним завданням яких є підвищення активності молоді та залучення її активних представників до співпраці. Софія Курман погодилась із висновками дослідження щодо відсутності аналітичної роботи з молодіжної політики та недостатнім інформаційним висвітленням молодіжної тематики.

Яшар Фазілов, голова правління ГО «Люм’єр», зауважив, що досить багато представників громадськості працює з молоддю, проте обмаль співпраці. «Кримські татари вважають себе українцями, проте є різниця в традиціях, мові, релігії, — говорить Яшар Фазілов. — Хотілось би бачити більше залучення місцевих молодіжних організацій, представників влади до спільних заходів, спільної роботи».

Під час обговорення учасники круглого столу наголосили на потребі залучення молоді з числа ВПО у процес реалізації регіональної молодіжної політики, важливості збереження культурних, мовних та історичних традицій молодіжної аудиторії.

Також експерти дійшли висновку про нагальність позиціонування Львівщини як базової області з національно-патріотичного виховання молоді з числа внутрішньо переміщених осіб.

Захід відбувся в межах проекту «Громадський супровід інтеграції студентської молоді з числа ВПО і студентів з тимчасово окупованих територій в приймаючі громади Київської, Львівської, Харківської та Херсонської областей» за підтримки Фонду розвитку демократії Посольства США в Україні.