«Оборона дітей України» – онлайн освіта в умовах війни.

«Оборона дітей України» – онлайн освіта в умовах війни.

Науковий ліцей ім. К.Чурюмова спільно з ВГО «Поруч» запустив платформу з безкоштовними онлайн заняттями і психологічною допомогою для дітей через кілька днів як почалась війна в Україні.

Це волонтерська ініціатива «Оборона дітей України».  Діти, які мають доступ до Інтернету, можуть вчитись з живими викладачами в режимі реального часу за розкладом, який включає в себе предмети шкільної програми, а також мистецтво, науково-популярні лекції з вченими,  спікінг клаби і окремі практичні заняття психологів з підтримки ментального здоров’я школярів .

У штаті вчителів маємо волонтерів з-за кордону.  В перші дні в онлайн кімнаті було 14 учнів і ми були щасливі допомогти навіть хоча б одній людині, однак кількість бажаючих зростає з кожним днем і статистика на сьогодні вже складає більше 5 000  зареєстровних слухачів. Ми розділяємо нашу програму на кілька потоків аби згрупувати дітей за віком та рівнем знань.

Наші онлай-уроки розраховані для слухачів, вони є вільними для відвідування. Одночасно, з 21 березня додатково є можливість навчатись  в класах  за шкільною програмою  з отриманням документів про освіту державного зразку.   Усі бажаючі учасники- слухачі слідкують за щоденним розкладом в телеграм каналі та кожен може обрати будь-яку цікаву тему і приєднатись за посиланням.

Заняття з професійними психологами та уроки з ментального здоров’я є корисними не лише юним слухачам, але і їх батькам.

Також в рамках проекту розпочалась  співпраця  з партнерами з Ізраїлю ( МАШАВ), котрі проводять регулярні  навчання для українських психологів, які зможуть імплементувати нові  знання в роботі з дітьми, котрі постраждали в умовах війни або зазнали психологічних травм. Матеріали цих вебінарів розміщуються на ютуб каналі  Ліцею https://www.youtube.com/channel/UC7QhlaSay9nd14LHG_ZN30A.

Адміністративна команда проекту розташована по всій Україні та багато хто працює з гарячих точок. Не завжди є хороший інтернет або трапляються вимушені переміщення, однак команда працює як єдиний механізм, складає різновікову групу що дозволяє мислити і творити широкомасштабно і отримувати синергетичний ефект, дружній колектив сповнений ентузіазму та старається на користь суспільства, бо діти – це наше майбутнє та сьогодення.

Керівниця проекту Ірина Жданова ділиться ідеєю зародження навчальної онлайн платформи:

Ідея створення такої платформи має 8-річну історію, оскільки як керівниця громадської організації “Фонд “Відкрита політика”  я з 2014 року займаюсь освітніми програмами для дітей, що постраждали від війни на Сході України. Минулого року ми зробили на платформі Наукового ліцею Чурюмова підготовчі курси із ЗНО, ДПА для випускників з прифронтових шкіл, тимчасово окупованих територій. Але я ніколи не уявляла, що цей досвід доведеться масштабувати в лічені дні на всю країну, яка стала зоною  повномасштабних бойових дій з мільйонами українських дітей, які тікають від жахіття війни. Це спонукало до прийняття нестандарнтних рішень в надзвичайній ситуації. Ми не припиняли навчання ні 24 лютого, ні  жодного дня далі. Наша команда продовжувала  прямі трансляції уроків  з викладачами, перебуваючи під ракетними обстрілами в Києві і Харкові,  під гуркіт танків на Луганщині і Київщині. Освітній стартап – приватна фізмат школа  з 10 учнями, перетворився за 1 тиждень в загальнонаціональну відкриту платформу, яку ми спільно з ВГО “Поруч”, агенцією “Інтерфакс-Україна”, Інститутом соціальної і політичної психології запустили вже 1 березня. Цей час жахливих викликів є і часом  нових  можливостей   допомогати  дітям. Надолужити  знання можна і після перемоги, а от вилікувати посттравматичний синдром – набагато важче.  Тому через партнерство з психологами Ізраїлю і України, з іншими громадськими організаціями, державними і приватними школами, з науковими і мистецькими установами, з вчителями , волонтерами з різних куточків планети ми робимо те, що вміємо робити професійно. З любов’ю.” 

Відгуки батьків та учнів надихають весь колектив проекту та дають наснаги щодня, неможливо скласти руки коли читаєш:

·         Діти нещодавно долучились, ще не на усіх уроках були, але подобається. Дуже вдячна за Вашу командну роботу!!!

·         Добрий вечір, сьогодні діти з вашою командою другий день. Я Вам дуже вдячна за повчальні казки, особливо за уроки по психології.

·         Займалась другокласниця. Дуже подобається, і дитині, і батькам! Дуже вдячні за цікаві перерви. Ваші викладачі, уся ваша команда справжні герої!

·         Займаємось, дитині дуже подобається такий підхід до навчання. Дякуємо , що надали таку можливість.

Особливе місце займають творчі класи, співи. Це ті предмети, які практично одразу дієві в умовах стресу та допомагають справлятися з тривогою. Нижче відео від наших слухачів в дорозі. Отримуючи такі відео – ми отримуємо підтвердження, що команда працює не дарма і проект повниться успішними історіями про які ми будемо вам розповідати і надалі. Слідкуйте за новинами і все буде Україна!