Мінцифра та ПРООН запускають онлайн-курс про гендерну рівність та права людини в роботі ЦНАП

Мінцифра та ПРООН запускають онлайн-курс про гендерну рівність та права людини в роботі ЦНАП

Курс «Гендерна рівність та права людини в роботі ЦНАП» пояснює визначення основних понять і тем, зокрема міжнародні зобов’язання та національні нормативно-правові акти із забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Детальну програму курсу можна побачити на онлайн-платформі «Школа спроможних громад»

Навчальні матеріали стануть у нагоді не лише співробітникам та керівникам ЦНАПів, а й представникам органів місцевого самоврядування, які прагнуть реалізовувати кращі практики у своїй діяльності. Навчальна програма допоможе дізнатись про:

  • забезпечення гендерної рівності в Україні: гендерні розриви та виклики; основні підходи, що базуються на правах людини, та їх практичні застосування у роботі ЦНАП;
  • законодавчі засади забезпечення гендерної рівності в Україні та світі;
  • практичне застосування принципів гендерної рівності під час надання адміністративних послуг;
  • дотримання принципів недискримінації та гендерної рівності.

Курс розроблено у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру на кошти, виділені урядом Канади. Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів, зокрема, Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.