ГО “Поруч” та Acted допомагають громадам на Миколаївщині відновити опалення.

ГО “Поруч” та Acted допомагають громадам на Миколаївщині відновити опалення.

ГО “Поруч” в партнерстві з міжнародною французькою гуманітарною організацією Acted дарують тепло постраждалим громадам

59 річна Валентина проживає на Миколаївщині, доглядає паралізовану вісімдесятирічну маму, яку може переміщати тільки на візочку.

Село, в якому проживає родина часто потерпало від обстрілів. Рік тому неподалік від їх подвір’я прилетіла ракета, уламки якої, побили дах, пробили стелю в літній кухні, вибуховою хвилею вибило вікна та повиривало двері, посікло труби під опалення.

Система опалення в будинку була повністю виведена із ладу. І якщо в хаті врятувала стара піч, то літня кухня залишилась неопалювальною.

«Мені довелося піти з роботи, щоб бути поруч з мамою, офіційний догляд за нею я тільки оформляю. Тому нелегко. Мама дуже полюбляла знаходитись саме в кухні. Я її привезу сюди на візочку, щось роблю, і їй тут зі мною веселіше», – розповідає Валентина.

Зі слів Валентини, коли отримала пропозицію про допомогу від представниці ГО «Поруч» по встановленню буржуйки та забезпеченню дров до неї, зраділа, бо вже навіть не мріяла, що улюблене місце перебування мами колись наповниться теплом в холодну пору року.

«Я спочатку не вірила, що це все буде саме так. Після того, як нас зареєстрували в програмі – через пару днів приїхали встановили буржуйку, а ще за тиждень чотири куба колотих дров привезли. Дрова взагалі – це знахідка. Я не знаю, що сказати, це щастя. Тільки «дякую» сказати залишається. Ми тут не тільки опалювали буржуйкою. І воду нагріти можна, і картоплі зварити», – із захопленням поділилась враженнями Валентина.

ГО “Поруч” в партнерстві з міжнародною французькою гуманітарною організацією Acted в межах проєкту «Консорціум Реагування: Надання багатогалузевої гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню в Україні (2023-2024)» реалізували програму надання допомоги людям, а саме встановлення буржуйок та надання дров до них.