Відгук учасниці молодіжного обміну Erasmus+

Відгук учасниці молодіжного обміну Erasmus+

Mental Peaks
Так, я знову була на проекті) Цього разу на тему “Національні меншини України і Польщі”. Тема сама по собі цікава, але була родзинка І це… Digital detox
Що це? Це повний відпочинок від будь-яких електронних приладів, пізнання себе і своїх почуттів. Те, що змушує тебе поритися в собі і знайти якусь інформацію, яка тобі потрібна.
В перший день, коли всі учасники прибули до Закопаного (Польща), ми склали наші телефони, навушники, електронні годинники тощо в коробку, до якої ніхто не мав доступ.
Окей, тепер перейдемо до самої теми проекту. Насправді, вивчати це було досить цікаво. Розповідаючи один одному про національні меншини наших країн, ми обмінювалися деякими історіями і стали гарними друзями.
Програма була досить насиченою, тому про телефони ми навіть не згадували)
● В перший день нашого навчання ми мали багато ігор з іменами, представлення команд, розподілення на групи (прибиральники, письменники, енерджайзери, ті, хто підтримують і ті, хто слідкує за тим, щоб всі прийшли вчасно). Щодня групи мали різні обов’язки, тому кожен спробував себе в різних ролях.
● Другий день вже був набагато насиченішим)Робили вправу на довіру, представляли національні меншини України і слухали про польські, проводили культурний вечір, в рамках якого продемонстрували сценку з традиційним українським весіллям.
● На третій день у нас був запланований похід у гори. Ми також ділилися на групи. Перша група йшла на Морське око, а інша відвідати 5 долин. Мій вибір був Морське око. (P.S фото з того місця знаходиться першим під цим постом). Після повернення до готелю, заморені, але щасливі, всі разом провели вечір у ватри.
● Четвертий день був днем проведення Олімпійських Ігор, які ми мали вигадати самостійно. Також розподілилися на декілька команд і почали працювати. Всі ігри були дуууже цікавими і веселими, оскільки кожен спробував щось нове. А також робили імпровізацію щодо олімпійських ігор (як вони проходили в 19, 20 столітті і яким був розвиток подій).
● На п’ятий день у нас була вправа “базар”, в рамках якої ми писали, яким чином можемо поділитися з іншими досвідом, який ми отримали на цьому проекті. Ми були поділені на декілька груп (продавці та покупці). Все як на справжньому базарі. Продавці продають, а покупці — купляють. Нашою валютою були папірці, які ми кріпили до того плану, який нам був до вподоби.
Загалом, я хочу сказати, що це був дуже крутий досвід і проведений час разом з польською і українською командами. Щиро вдячна за можливість провести ці 5 днів без телефонів, відпочити від нього, розібратися в своїх думках і дійсно усвідомити важливість живого спілкування.