Women to Ukraine (W2U) Марафон

Women to Ukraine (W2U) Марафон

27–28 березня пройшов великий марафон Women to Ukraine (W2U), партнерами з організації та проведення якого стала й ГО «ВГО «Поруч».

Марафон W2U задумувався як 24-годинна конференція в змішаному форматі, присвячена оновленню Національного плану дій 1325 та його локалізації в Україні, підняттю теми включення питань жінок, миру та безпеки до Плану відновлення України, а також впливу війни на жінок в Україні та за кордоном і її наслідків для гендерної рівності в довгостроковій перспективі.

Офлайнова частина заходу відбулася в Києві в приміщенні «Освіторія хаб» і охоплювала «українську частину» заходів, які дали можливість обговорити актуальні виклики, підкреслити роль українського уряду, ключових партнерів і роль української жіночої правозахисної організації в наближенні до перемоги. Серед її модераторів були виконавча директорка «Поруч» Марія Тищенко та керівник дослідницького компонента нашої організації Денис Верба. Решта подій відбувалася в онлайн-форматах протягом 24 годин.

Завдяки такому формату марафону вдалося привернути увагу аудиторії, отримати широке медіависвітлення, створити динаміку події, провести як глибокі дискусії, так і «швидкі» презентації актуальних українських ініціатив у сфері жіночих прав для висвітлення порядку денного жіночого миробудування (ЖМБ) в Україні з різних поглядів і просунути ключові ідеї марафону.

Гостями й експертами були правозахисниці, активістки, депутатки різних рівнів, журналістки, адвокатки, держслужбовиці, освітянки, волонтерки, очільниці громадських організацій. На конференції були присутні закордонні експертки й експерти.

Велику допомогу в проведенні марафону та супроводі гостей офлайнових заходів надали також і волонтери «Поруч».

Марафон W2U має потенціал стати щорічним унікальним за своїм форматом і підходом заходом з імплементації Національного плану дій 1325 та підвищення обізнаності щодо ЖМБ в Україні.