Реалізація програми “Жінки, мир, безпека” в Україні: стейкхолдери, зацікавлені сторони, партнери —  дослідження

Реалізація програми “Жінки, мир, безпека” в Україні: стейкхолдери, зацікавлені сторони, партнери —  дослідження

Війна та її наслідки по-різному впливають на різні групи жінок і чоловіків. Проблеми негативного впливу війни відбиває ряд резолюцій Ради Безпеки ООН: 1325 «Жінки, мир, безпека», 1820, 1888, 1889, 2106, 2122, 2242, 1960. Усі ці міжнародні документи закликають держав-учасниць ООН звертати увагу на потреби та проблеми жінок під час збройних конфліктів й наголошують на  необхідності збільшення ролі й участі жінок у перемовинах, питаннях війни й миру та в процесах ухвалення рішень на всіх рівнях.

Проте всі міжнародні папери та резолюції є дієвими лише за умови, коли знаходять відображення в законодавстві, державній політиці та щоденній практиці на всіх рівнях. Для цього фахівцям центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування необхідні знання про те, як у своїй роботі імплементувати Порядок денний «Жінки, мир, безпека».

ГО “Поруч” в рамках проєкту «Підтримка жінок, миру та безпеки в Україні під час конфлікту» Програми Фонду та стабільності за підтримки Уряду Великої Британії та Північної Ірландії розробила методологію та провела мапування зацікавлених сторін (стейкхолдерів). Крім того, “Поруч” провели дослідження задля визначення інтересів та їхнього потенційного впливу на задоволення потреб різних груп бенефіціарів.

Дослідження продемонструвало, що як центральні, так і місцеві органи влади, органи місцевого самоврядування недостатньо залучають досвід громадських організацій, які працюють із тематикою «Жінки, мир, безпека». Наразі органи влади потребують експертної підтримки в посиленні практичних умінь застосовувати нові підходи для проведення адресних консультацій із різними цільовими групами на будь-якому етапі реалізації Національного плану дій із виконання Резолюції 1325 «Жінки, мир, безпека».

Повний текст дослідження

Дослідження реалізоване у рамках проєкту «Підтримка жінок, миру та безпеки в Україні», який реалізує ЦЕВ у консорціумі з ГО «Ла Страда – Україна», ВГО «Поруч» та Інститутом конструктивної журналістики та нових медіа, за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.