Дослідження «Аналіз гендерної рівності та соціальної інклюзії стосовно задоволення потреб населення України, постраждалого від повномасштабного військового вторгненням росії»

Дослідження «Аналіз гендерної рівності та соціальної інклюзії стосовно задоволення потреб населення України, постраждалого від повномасштабного військового вторгненням росії»

Вторгнення росії призвело до значної гуманітарної та суспільної кризи. Тисячі людей по всій країні залишились без майна, житла, проєктів на майбутнє та можливості планувати сьогодення, покинули свої домівки та були змушені поринути у невідоме.

В умовах війни та спричиненої неї кризи особливо гострою стає проблема того, як враховуються особливі потреби жінок та дівчат й наскільки доступною є необхідна допомога як від держави, так й численних міжнародних та внутрішніх партнерів. Проте для будь-якого планування потрібні чіткі та зрозумілі дані про актуальний стан ситуації.

ГО “Поруч” провели дослідження «Аналіз гендерної рівності та соціальної інклюзії стосовно задоволення потреб населення України, постраждалого від повномасштабного військового вторгненням росії».
Основні інсайти дослідження:
▫️Найбільшу кількість переселенців прийняли Закарпатська, Київська, Полтавська, Житомирська, Львівська області
▫️78,5% респондентів зіткнулися із загрозою життю та здоров’ю після нападу росії на Україну
▫️32,95% опитаних перебували у небезпеці на момент опитування
▫️20% респондентів зазнали утисків та психологічного тиску через гендер
▫️18,3% виїжджали за межі України
▫️33,9% мігрували Україною
▫️20,8% після нападу рф у лютому не змінювали місце

Основні причини зміни місця проживання – це відсутність заробітку, недоступність допомоги, проблеми у комунікації з держорганами та установами — наприклад, складності з оформленням дитини у навчальний заклад. Також респонденти казали про проблеми із отриманням житла, медичної допомоги, брак транспортної інфраструктури та напружені відносини з місцевою громадою

▫️27,19% опитаних не мають окремого житла
▫️26,55% немає окремого власного санвузла
▫️27,19% не можуть сплатити житло на наступний місяць
▫️34,2% відмовляють собі у базових потребах, як-от звичний базовий раціон
▫️25% відзначають проблеми з роботою місьского транспорту та зв’язком.

Дослідження реалізоване у рамках проєкту «Підтримка жінок, миру та безпеки в Україні», який реалізує Центр Економічного Відновлення у консорціумі з Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine, Поруч та Constructive.Institute, за підтримки British Embassy Kyiv

Повний текст дослідження нижче за посиланням: