6 серпня у м. Київ відбулося Громадське обговорення проектів типових положень про МКДО у межах проекту “Маю думку”, направленого на створення дієвої моделі участі молоді на локальному рівні, що координується громадською організацією “Молодіжна Платформа”.
Питання “участі молоді” стає дедалі більш актуальним у сучасному українському суспільстві. Одним із інструментів участі молоді є молодіжні консультативно-дорадчі органи (молодіжні ради, комітети, парламенти), як освітня, комунікаційна та дорадча платформа для держави. Такий інструмент потребує певного посилення, чим і займаються автори проекту. Для розробки проекту такого положення та обговорення уже наявних напрацювань ГО “Молодіжна Платформа” та Мiнiстерство молоді та спорту України запросили на зустріч лідерів молодіжних консультативно-дорадчих органів України, представників експертних середовищ, молодіжних працівників, що займаються питання участі молоді.
Програма громадського обговорення «Рекомендації до проектів типових положень про молодіжно-консультативні дорадчі органи регіонального та місцевого рівня» розпочалася з презентації заступника Міністра молоді та спорту України «Як створити систему участі молоді від локального до національного рівня?», презентації проекту «Створення дієвої моделі участі на локальному рівні» та презентації першої освітньої гри для молодіжних рад України. Відповідно до програми учасники заходу продовжили працювати у трьох робочих секціях над внесенням рекомендації до типових положень МКДО різних рівнів.
У плані уряду 2018 є пункт про затвердження типових положень про КМДО, і робота проекту “Маю думку” наблизила ще на крок здійснення такого амбітного плану. Усі правки та пропозиції учасників заходу надалі опрацюють юристи. Проекти положень будуть доступні для коментування на офіційній сторінці проекту.
Хочемо нагадати, що команда експертів та волонтерів ГО «ВГО «Поруч»» долучена до реалізації проекту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» програми DOBRE 2018р., який реалізовується протягом року у трьох Харківських громадах. Метою діяльності у цьому проекті є покращення молодіжної політики у ОТГ, саме тому участь у даному заході є стратегічно важливо для подальшої успішної імплементації.
Представниками від отганізації були Віра Усик та Христина Гиренко.