“Школа молодого громадянина” від ГО “Поруч” – для харківчан

“Школа молодого громадянина” від ГО “Поруч” – для харківчан

25-27 червня  на базі відпочинку «Елат», що на Харківщині, відбувся триденний табір “Школа молодого громадянина”. Захід  проходив у межах  проекту “Голос громади в місцевому самоврядуванні” програми DOBRE 2018р., який протягом року  реалізовується у трьох харківських громадах.

У тренінгу брали участь мешканці Мереф’янської, Рогатинскої та  Старосалтівської громад. Серед учасників були школярі, студенти, вчителі, які виявили інтерес до можливих шляхів вдосконалення своїх ОТГ.

Тренери та експерт громадської організації «Поруч» підготували насичену програму. Вона була націлена на розкриття потенціалу кожного учасника, зміцнення зв’язків між громадами та всередині них. Були представлені презентації, відеофрагменти, схеми, а також  розвиваючі ігри.

Після трьох плідних днів праці громади стали усвідомленими у таких питаннях:

  • явні та приховані складові нашої ідентичності;
  • права, обов’язки та повноваження місцевих органів влади;
  • міфи про владу;
  • можливості впливу на владу для молоді;
  • індикатори успіху проектів;
  • як ефективно подати ідею соціальної дії.

Напередодні був представлений бюджет для новітніх проектів, а також – оголошені дедлайни подачі й розгляду проектів, тож зараз учасники плідно працюють над своїми проектними роботами, які в майбутньому мають покращити їхні громади.

Табір став відмінною платформою для спілкування, обміну досвідом, а також генерації нових ідей і проектів. Усі учасники отримали сертифікати за участь та виключно позитивні враження.

Захід відбувся у межах програми USAID Ukraine – USAID Україна «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (Програма DOBRE) в рамках регіонального проекту “Голос громади у місцевому самоврядуванні” в Харківській області, що виконується міжнародною організацією Global Communities та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Відеозвіт: Дундук Катерина