Гендерні аспекти зайнятості в енергетичному секторі України

Гендерні аспекти зайнятості в енергетичному секторі України

USAID Проєкт енергетичної безпеки та ГО Поруч презентують ключові висновки й рекомендації за підсумками дослідження “Гендерні аспекти зайнятості в енергетичному секторі України”.

Дослідження має на меті привернути увагу представників енергетичних компаній, державних установ та громадських організацій до можливості отримання соціально-економічного ефекту завдяки поліпшенню гендерної збалансованості зайнятості в енергетичному секторі України. Енергетичні компанії зможуть використовувати результати дослідження для розробки гендерної-чутливої політики компанії, процедур її реалізації відповідно до вимог міжнародних стандартів та національного законодавства та підвищення ефективності взаємодії зі стейкхолдерами компанії, завдяки запровадженню інструментів запобігання та протидії гендерній дискримінації згідно з вимогами стандартів ISO та OECD. Для Міністерство енергетики України результати дослідження «Гендерні аспекти зайнятості в енергетичному секторі України» можуть слугувати джерелом інформації про наявні гендерні проблеми у енергетичній галузі.
Результати дослідження свідчать, що принципи «інклюзивності» та «гендерної рівності» не увійшли в п’ятірку пріоритетних для більшості опитаних керівників енергетичних підприємств, а це відображає зорієнтованість керівництва на розв’язання поточних завдань — тих, від яких безпосередньо залежать господарські та суспільні результати діяльності компаній. Виражене недооцінювання важливості проблем гендерної рівності, виявлене дослідженням, свідчить про те, що керівництво більшості енергетичних компаній не вбачає прямого зв’язку між проблемами забезпечення компанії кваліфікованими працівниками й тими обмеженнями, що перешкоджають використанню повною мірою трудового потенціалу жінок в енергетиці.
Короткий звіт «Гендерні аспекти зайнятості в енергетичному секторі України» двома мовами:

Завантажити ЗВІТ_PDF