Знайомство зі “Школою Миру”, м. Кропивницький

Знайомство зі “Школою Миру”, м. Кропивницький

Мотивом нашої участі у проєкті ” Школа Миру” є бажання продовжити та активізувати свою діяльність у набутті учнями навичок мирного вирішення конфліктів, ненасильницької комунікації. Бачимо важливість залучення до своїх активностей громади. Вважаємо, що школа має бути відкритим для громади простором. Прагнемо виховувати учнів активними громадянами, тематика проєкту є надзвичайно актуальною для нас. Проєкт стане ресурсом, який чітко спрямую нашу діяльність.
У школі вже працює шкільна служба порозуміння, медіатори ефективно регулюють конфлікти, проводять кола медіації; маємо досвід роботи за програмою «Не смійся з мене», «Lions Quest».
В межах проєкту «Школа Миру» ми активізовуємо роботу учнівського самоврядування; налагоджуємо комунікацію з учасниками проєкту із інших регіонів для подальшої співпраці ; учасники проєкту ознайомлюються із можливостями подолання конфліктів та ненасильницькими методами комунікації, поглиблюють свої знання із розуміння прав дитини/людини, підвищують рівень емпатії, покращують навички спілкуваня та взаємодії.
Також покращується співпраця між учнівством та вчительством. Актуалізовуються теми мирного співіснування, розбудови миру в громаді, що є поштовхом до інших тематичних активностей.
Хочеться ще додати кілька слів про наші плани в межах проєкту:
1) Зустрічі в рамках учнівських обмінів;
2) Проведення тренінгів із попередження булінгу і різних форм дискримінації для педагогів та учнів школи, міста, області;
3) Заходи в межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»: протидія мови ворожнечі.
6) Засідання учнівського самоврядування, шкільної служби медіації.
7) Прагнемо стати опорною школою з медіації та навчати учнів, педагогів інших шкіл створенню служб порозуміння.
Школа стане частиною мережі шкіл – учасниць проєкту, це дасть можливість спільно планувати та продовжувати діяльність із розбудови миру та порозуміння.